Architektura

Mała łazienka w bloku – 5 sposobów na optyczne powiększenie małej łazienki, cz. I

• Zakładki: 21


Inwestorzy i właściciele mieszkań zgodnie przyznają, że urządzanie łazienki jest największym wyzwaniem podczas remontu. Najtrudniej jest zaaranżować małą łazienkę tak, by nie tylko była funkcjonalna, ale także stylowa. Mała łazienka w bloku jest największą bolączką podczas remontów – jest nieustawna, ciemna, więc trudno ją zaaranżować, nie godząc się na niewygodne kompromisy. Istnieją jednak sposoby, by mała łazienka w bloku była miejscem, w którym wszyscy domownicy poczują się naprawdę dobrze. Przedstawiamy 5 trików na optyczne powiększenie łazienki – sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Mała łazienka w bloku – przed remontem przygotowujemy projekt łazienki

Projekt łazienki w bloku
Mała łazienka w bloku – pomysły na aranżacje

Nawet jeśli mamy ogólny pomysł, jak chcielibyśmy, by wyglądała nasza mała łazienka w bloku, do remontu nie powinniśmy przystępować bez przygotowanego projektu łazienki. Dobry plan pomoże uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Zanim przystąpimy do tworzenia projektu małej łazienki, warto przejrzeć katalogi ze zdjęciami, które nas zainspirują. Nasze pomysły na aranżację łazienki musimy skonfrontować z dostępnością i cenami materiałów i dodatków do łazienki.

Projekt łazienki to doskonały wstęp do zrobienia kosztorysu i zaplanowania wszystkich działań. Jeśli mamy taką możliwość, wykonanie projektu łazienki zlećmy architektowi wnętrz, który zadba o najdrobniejsze szczegóły, a także podpowie najlepsze rozwiązania. Generalny remont jest inwestycją na wiele lat, dlatego jeśli chcemy, by nasza mała łazienka w bloku była miejscem, w którym będziemy czuli się dobrze, warto jej aranżacji poświecić nieco więcej czasu, a czasami także więcej środków finansowych.

Mała łazienka w bloku a duże płytki łazienkowe

Planowanie remontu małej łazienki to najlepszy moment, by obalić pewne mity. Pierwszym z nich jest błędne przekonanie, że w małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się niewielkie płytki. Okazuje się jednak, że jednym z najskuteczniejszych sposobów na optyczne powiększenie łazienki jest wyłożenie podłogi i ścian dużymi płytkami.

Co więcej, to od nas zależy, w jaki sposób przestrzeń tę chcemy powiększyć. Mała łazienka w bloku, która jest w dodatku niska, pozornie stanie się większa, gdy wybierzemy duże płytki o geometrycznych kształtach. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, która jednak jest dość wysoka, postawmy na duże płytki w układzie poziomym. Wyciągną one optycznie ściany w szerz i sprawią, że będziemy mieli wrażenie, że łazienka jest znacznie większa. Aby mała łazienka w bloku wyglądała na jeszcze większą, należy zrobić jak najcieńsze fugi.

Biała mała łazienka w bloku?

Przykładowa białą łazienka o małej powierzchni

Wiele osób, remontując małą łazienkę, decyduje się wykończyć ją białymi płytkami i dodatkami. Biała mała łazienka w bloku faktycznie może prezentować się wyśmienicie. Jednak taka jednolita kolorystyka wymaga dużego wyczucia, by mała łazienka w bloku nie przypominała szpitalnej sali.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest przełamanie bieli jasnym, chłodnym kolorem. Doskonale sprawdzi się chłodny błękit, miętowa zieleń, jasny fiolet i oczywiście jasne szarości. W wybranym kolorze połóżmy płytki na jednej ścianie albo zdecydujmy się na kolorowe dodatki, które ożywią białe ściany.

Oprócz dodania do białej łazienki kolorów, warto wybrać błyszczące płytki i chromowane krany. Lśniące powierzchnie czy choćby dodatki sprawią, że mała łazienka w bloku będzie wyglądać na nieco większą. Takie rozwiązania doskonale podkreślą także nowoczesny styl. Wiemy już, jak przygotować się do remontu oraz jakie kolory i płytki wybrać do małej łazienki. A jakie meble i dodatki najlepiej sprawdzą się w tak małej przestrzeni? O innych sposobach na optyczne powiększenie łazienki przeczytasz w drugiej części naszego artykułu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
174 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *