Wnętrza

Meble tapicerowane – dlaczego warto wybrać skórę naturalną?

• Zakładki: 25 • Komentarz: 1


Producenci mebli oraz tapicerzy sięgają po różne materiały do robienia obić w krzesłach, fotelach i narożnikach. Część z nich rekomenduje swoim klientom skórę naturalną, jako najbardziej wytrzymałą, elegancką i łatwą w utrzymaniu czystości. Materiał został wykonany z dbałością o detale, a także zabezpieczony lakierem i zaimpregnowany. Jeżeli chciałbyś porównać, jakie odcienie najlepiej sprawdzą się w Twoim domu, warto zamówić wzornik skóry naturalnej Madras. To jedno z najczęściej wybieranych przez tapicerów tworzywo, głównie ze względu na swoje walory estetyczne, parametry techniczne oraz dużą różnorodność odcieni i faktur.

Jak powstaje skóra naturalna do tapicerowania?

Skóra naturalna Madras jest produkowana ściśle z myślą o pracach tapicerskich. Dlatego musi prezentować wysoką jakość wykonania oraz wytrzymałość na czynniki zewnętrzne i intensywną eksploatację. Producenci wykorzystują lico skóry bydlęcej, jako łatwe w garbowaniu, szpachlowaniu oraz szlifowaniu. 

Celem tych czynności jest przeprowadzenie ewentualnych korekt, które ulepszą fakturę skóry, usuwając z niej wszelkie defekty, np. zgrubienia czy zadrapania. Materiał uzyskuje jednolita, przyjemnie gładką powierzchnię, która jest gotowa do pokrycia farbą i zabezpieczenia lakierem matowym lub z połyskiem. Na tym etapie najczęściej stosowane są klasyczne odcienie – brązy, beże, szarości i czerń, ale nie brakuje też odważnych czerwień czy fioletów. Właściwa impregnacja sprawia, że skóra jest chroniona przed ścieraniem, płowieniem, przecieraniem czy matowieniem – efektami oddziaływania czynników atmosferycznych oraz częstego użytkowania.

Zalety mebli z elementami ze skóry naturalnej

Meble z siedziskami tapicerowanymi skórą naturalną już na pierwszy rzut oka prezentują się bardziej wytwornie niż jakiekolwiek inne. Są designerskie, ale też ponadczasowe i uniwersalne – pasują do wnętrz w stylu kolonialnym i równie dobrze odnajdują się w przestrzeniach utrzymanych w klimacie glamour czy eklektycznych. Z perspektywy producenta mebli lub tapicera zajmującego się renowacją kompletów wypoczynkowych liczy się to, że:

  • materiał jest jednolity, co znacznie ułatwia szycie i łączenie elementów,
  • jednolita struktura jest lepiej zabezpieczona przed skutkami codziennej eksploatacji i łatwa w utrzymaniu w czystości,
  • dzięki zastosowaniu środków zabezpieczających – lakieru, wosku skóra staje się bardziej trwała i elastyczna, co wydłuża jej żywotność.

Dzięki dostępności wzorników skór naturalnych Madras, wybór idealnego odcienia jest łatwy i pozwala na precyzyjne dopasowanie koloru do wizji inwestora. Obejrzenie na żywo skrawków tkanin ułatwia podjęcie decyzji, a także pozwala sprawdzić, jak zachowuje się materiał w warunkach rzeczywistych i jakie różnice występują pomiędzy poszczególnymi jego wersjami.Artykuł powstał we współpracy z https://www.edar.com.pl/

comments icon1 komentarz
1 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Meble tapicerowane – dlaczego warto wybrać skórę naturalną?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *