Nieruchomości

Mieszkanie w Gdańsku? Sprawdź dlaczego warto!

• Zakładki: 19


Od wielu lat Gdańsk jest popularnym miejscem do życia oraz do inwestowania w nieruchomości. Skąd wynika jego popularność? Kto decyduje się na mieszkanie w Gdańsku i dlaczego? Jakie inwestycje cieszą się największa popularnością w tym mieście? Komu warto zaufać w kwestii zakupu mieszkania? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się w poniższym artykule.

Dlaczego mieszkania w Gdańsku cieszą się popularnością?

O zaletach mieszkania w Gdańsku powstało wiele artykułów. Wskazują one na to, że Gdańsk jest miastem zadbanym, doskonale skomunikowanym, stwarzającym wiele możliwości rozrywkowych i wypoczynkowych. Jednakże Gdańsk szczególnie cenią sobie studenci, osoby pragnące rozwijać się zawodowo i rodziny z dziećmi. Dlaczego? Poszukują oni możliwości zakupu mieszkania gotowego do odbioru w Gdańsku przede wszystkim po to, by móc się szybko do niego wprowadzić. Studenci, posiadający własne mieszkanie lub których rodzice mają takie mieszkanie w Gdańsku nie tylko mogą uniknąć konieczności płacenia opłat najmowych innym właścicielom, ale także mogą zarobić. Średnia cena wynajmu pokoju jednoosobowego w Gdańsku waha się pomiędzy 1500-2000 zł (w zależności od lokalizacji, standardu wykończenia wnętrz oraz tego czy jest to nowe budownictwo czy też nie). Za wynajem całego mieszkania można oczekiwać kwoty nawet 4000 złotych. Z kolei rodziny z dziećmi cenią sobie doskonałą ofertę edukacyjną i rozwojową Gdańska. Dzieci mogą uczęszczać do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, które oferują wysoki poziom edukacji oraz są ukierunkowane na konkretną dziedzinę. Dzięki temu uczą się specjalizacji (na przykład językowej) już od samego początku, co w konsekwencji może zapewnić im otrzymanie lepszej pracy w przyszłości. Mieszkania Gdańsk gotowe do odbioru są również często kupowane przez osoby pragnące związać swą przyszłość z tym miastem na dłuższy czas i zapewnić sobie doskonałe możliwości rozwoju zawodowego. Jest to możliwe z racji tego, że w Gdańsku siedzibę ma wiele firm o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, funkcjonujących w wielu branżach.

Jakie mieszkania w Gdańsku cieszą się popularnością?

Jak wspomniano już wcześniej – największą popularnością cieszą się w Gdańsku mieszkania gotowe do odbioru. Powodem tego jest możliwość wykończenia i zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami finansowymi i szybkiego wprowadzenia się do lokum bez konieczności wynajmowania nieruchomości zastępczej. Deweloperzy w Gdańsku – doskonale znający się na swoim fachu – kreują mieszkania o zróżnicowanym metrażu jednak kupującym najczęściej zależy na zakupie mieszkania dwu lub trzy pokojowego. Takie mieszkania w razie konieczności jest najłatwiej wynająć lub sprzedać, a życie w nich jest komfortowe. Rodziny z dziećmi mogą podzielić pokoje pomiędzy dorosłych i dzieci, a pary bez dzieci lub osoby samotne mogą przekształcić jeden z pokoi na przykład na biuro. W przypadku studentów mieszkanie dwu lub trzy pokojowe z jedną kuchnią i łazienką jest również najbardziej optymalnym rozwiązaniem, gdyż większa liczba pokoi – a co za tym idzie: większa liczba najemców – mogłaby przyczynić się do powstania chaosu i nieporozumień (zbyt duża liczba osób pragnących skorzystać z łazienki czy kuchni jednocześnie).

Jakiej firmie deweloperskiej warto zaufać i dlaczego?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista dla osób, które już kiedyś miały styczność z firmą deweloperską. Jednakże osoby po raz pierwszy inwestujące w nieruchomość powinny kierować się kilkoma wskazówkami. Po pierwsze deweloper w Gdańsku, od którego chcemy dokonać zakupu mieszkania powinien cieszyć się dobrą renomą. Kupujący zazwyczaj sprawdzają czy dana firma posiada wieloletnie doświadczenie działalności w branży – tak jak w przypadku firmy Activa – oraz ich zrealizowane inwestycje. W kwestii zrealizowanych inwestycji warto dowiedzieć się czy były one wykonane na czas oraz jaki jest standard wykończenia. Na tle konkurencji firmę Activa wyróżnia bardzo wysoki standard wykończenia wnętrz: granitowe parapety, drzwi zewnętrzne firmy ENTRA, ściany oraz sufity szpachlowane i malowane na biało, murowane ściany działowe, balkony wykończone antypoślizgowym granitem lub deską kompozytową, montaż grzejników panelowych/drabinkowych oraz montaż osprzętu elektrycznego. Jedną z inwestycji realizowanych przez Activa jest „Cygańska Góra 5” stanowiąca wysokiej klasy apartamenty o zróżnicowanym metrażu (od 45 do 97 metrów kwadratowych) z dużymi balkonami, ogródkami przydomowymi na parterze i podziemnym garażem.

Mieszkanie w Gdańsku – podsumowanie

Kupno mieszkania gotowego do odbioru w Gdańsku to inwestycja na lata, która jednocześnie może okazać się bardzo opłacalna. Duża konkurencja na rynku deweloperskim sprawia, że deweloperzy w Gdańsku – pragnąc zdobyć klientów – oferują wykonawstwo usług na naprawdę wysokim poziomie. Warto dokonać zakupu mieszkania od sprawdzonych i rzetelnych firm deweloperskich, gdyż to niweluje ryzyko wystąpienia problemów z nieruchomością po zakupie lub w dłuższym okresie użytkowania. Szukając mieszkania w Gdańsku sprawdź mieszkania w Pruszczu Gdański od Activa

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
53 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *