Design

Mieszkanie w stylu skandynawskim – jak je urządzić?

• Zakładki: 16 • Komentarz: 1


Styl urządzania mieszkań wykreowany przez mieszkańców północnej części Europy od kilku lat gości w wielu polskich domach. Choć północne zakamarki naszego kontynentu kojarzą się raczej z surowym klimatem, to wnętrza w skandynawskim stylu są zupełnym tego przeciwieństwem. Pomimo tego, że te aranżacje wnętrz są dość minimalistyczne, to nie brakuje w nich ciepła i rodzinnego klimatu. Można urządzić mieszkanie w skandynawskim stylu, niezależnie od tego, czy mieszkasz w niewielkiej kawalerce, przestronnym apartamencie, M3 w wielkiej płycie, czy domu jednorodzinnym. Poznaj tajniki stylu skandynawskiego i kluczowe zasady aranżacji wnętrz! 

Kolory w mieszkaniu w stylu skandynawskim

Co decyduje o skandynawowości danego wnętrza? Oczywiście składa się na to wiele cech, ale kluczowe są kolory, jakich użyjemy w stylizacji. Dobrym pomysłem jest, by przed planowaniem aranżacji wnętrza przejrzeć kilka stylizacji mieszkań w skandynawskim stylu, by zrozumieć, jaka jest jego idea. Charakterystyczne są dla tego stylu jasne kolory – przede wszystkim biel i jasne pastelowe barwy. Wybór takiej kolorystyki ma praktyczne uzasadnienie w skandynawskim klimacie – przez wiele dni w roku mają oni ograniczony dostęp do światła dziennego, więc za wszelką cenę starają się rozjaśnić swoje domu. Drugą wyraźną cechą skandynawskiego stylu jest przywiązanie do natury i naturalnych materiałów – nie brakuje tu pięknego surowego drewna o wyraźnym rysunku. 

Funkcjonalne wnętrza w stylu skandynawskim 

Skandynawowie cenią sobie praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, które ułatwią codzienne funkcjonowanie w domu. Design i styl jest ważny, jednak nie może być on nadrzędną cechą pomieszczenia i nie może zmniejszać on ergonomii wnętrza i komfortu domowników. Ważne jest, by zadbać o odpowiedni system przechowywania – to właśnie dzięki sprytnym sposobom na przechowywanie możliwe jest zachowanie we wnętrzu idealnego porządku, tak charakterystycznego dla tych wnętrz. Doskonale sprawdzą się w tej roli drewniane meble w stylu skandynawskim z kolekcji Chantal firmy Meble Krysiak. Wykonane z naturalnego drewna, odznaczają się minimalistycznym stylem i ponadczasową prostotą. Ciepły odcień drewna doda ciepła jasnemu wnętrzu, a w półki i szuflady pomieszczą sporą ilość przedmiotów i drobiazgów. 

Urządzając mieszkanie w skandynawskim stylu pamiętajcie o odpowiednim doborze dodatków. Nie można z ich ilością przesadzić, aby nie utracić prostoty stylu. Świetnie sprawdzą się kwiaty w doniczkach z naturalnych materiałów, a także plecione dywaniki, które będą kolorystycznym detalem. Zatem do dzieła! Czekamy na Wasze pomysły i inspiracje.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Mieszkanie w stylu skandynawskim – jak je urządzić?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *