Budowa i remont

Mini żurawie budowlane – do czego można wykorzystać

• Zakładki: 84


Mini żurawie budowlane – do czego można wykorzystać

Mini żurawie wykorzystywane do prac budowlanych charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz w miarę łatwą obsługą. Te niepozorne urządzenia potrafią w znaczny sposób ułatwić proces transportu oraz montażu dużych przeszkleń nie tylko na powierzchniach użytkowych, ale także w budynkach mieszkalnych.

Posiadają silnik diesla, chociaż w nowych ogłoszeniach królują modele, które wyposażone są w silnik elektryczny. Dzięki swoim niewielkim gabarytom można je stosować nawet tam, gdzie nie jest możliwy duży nacisk na podłoże. Mowa tutaj o delikatnych posadzkach jak np. posadzki marmurowe. To także świetne rozwiązanie jeżeli chodzi o trudne warunki w terenie. Grząski grunt czy błotnista droga nie są im straszne. Choć najczęściej wykorzystywane są właśnie do pomocy przy konstrukcjach szklanych, to nie jest ich jedyne zastosowanie. Znajdują swoje zastosowanie także w konstrukcjach metalowych czy stalowych. Ich zastosowanie ma sens tam, gdzie występują trudno dostępne obszary jak np. ciasne pomieszczenia. Mini żurawie z powodzeniem pomagają także podczas prac wyburzeniowych, a także w lokowaniu innych maszyn we wnętrzach czy pracach specjalistycznych jak np. unoszenie dzieł sztuki. 

Mini żuraw – cechy

Mini żurawie to urządzenia, które pomagają w bezpiecznym montażu i transporcie ciężkich przeszkleń. Nowoczesne budownictwo z zachwytem wykorzystuje ogromne przeszklenia, które sprawiają, że jesteśmy bliżej natury. Jednak takie wielkogabarytowe okna czy drzwi sporo ważą. Posiadają odpowiednie przyssawki do szyb, które sprawiają, że transport odbywa się w bezpieczny sposób. Ich całkowity udźwig zależy od konkretnego modelu, jednak są w stanie przenieść przeszklenia o wadze od około 300 kg do nawet 3 ton. Wysokość podnoszenia zależy od wysokości haka. W większości modeli działające na ograniczonej przestrzeni dźwigi posiadają wysokość haka do 25 metrów. 

Wynajem mini żurawi

Wiele firm oferuje wynajem maszyn, więc planując prace do których potrzebny będzie nam mini dźwig, nie musimy inwestować w jego zakup. To idealne rozwiązanie dla tych, którym mini dźwigi potrzebne są jedynie do konkretnych celów, jednorazowo. W przypadku kiedy działania z ich wykorzystaniem będą realizowane regularnie, warto pomyśleć jednak nad zakupem. 

Firma wynajmująca żurawie budowlane posiada atrakcyjny cennik, przez co rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, a praca dużo bardziej efektywna. Wypożyczenie dźwigu na pewien czas, w okresie, kiedy mamy zaplanowane prace może sprawić, że całe przedsięwzięcie odbędzie się bezpiecznie oraz sprawnie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *