Ogród

Mycie kostki brukowej po zimie – co warto wiedzieć?

• Zakładki: 46


Za nami pierwszy tydzień kalendarzowej wiosny – dni są coraz dłuższe i cieplejsze. Zbliża się czas wiosennych porządków – zarówno w domu, jak i wokół niego. Ogrodnicy już szykują grabie i sekatory, by ruszyć do swoich przydomowych ogrodów. Na uwagę zasługuje również kostka brukowa, którą wyłożona jest często przestrzeń wokół domu. Warto uprzątnąć piasek zalegający na chodniku i podjeździe. Niestety to nie jedyne problemy, jakie dolegają kostce brukowej. Panujące zimą specyficzne warunki atmosferyczne powodują uszkodzenia kostki, a także nie sprzyjają regularnemu czyszczeniu podłoża i usuwania zabrudzeń na bieżąco. Wiosną śnieg topnieje, a naszym oczom ukazuje się kostka brukowa w opłakanym stanie. Czy jest dla niej ratunek? Dowiedz się jak skutecznie umyć kostkę brukową na podjeździe i miejscu parkingowym, by przywrócić jej blask. 

Od czego zacząć mycie kostki brukowej?

Zanim przejdziemy do głównego etapu walki z zabrudzeniami na kostce brukowej, należy dokładnie posprzątać przestrzeń. Usuwamy wszelkie patyki, większe fragmentu mchu, odsuwamy ewentualne pnącza, bluszcz i inną roślinność, która zasłania kostkę. Dokładnie zamiatamy podłoże, aby pozbyć się piasku, gliny, liści i innych zanieczyszczeń. Oczywiście usuwamy wszelkie donice i pojemniki stojące na kostce. 

Jak umyć plamy z oleju z kostki brukowej?

Na skutek parkowania samochodów na podjeździe z kostki brukowej mogą pojawić się na niej nieestetyczne plamy z oleju, smarów i benzyny. Są to plamy trudne do usunięcia, a to, że przez zimę nie usuwamy ich od razu, dodatkowo utrwala plamy. Najlepiej do tego celu użyć preparatu odtłuszczającego Anvi-Clean. Do mycia kostki brukowej doskonale sprawdzi się odtłuszczacz w koncentracie – wówczas będziemy mogli uzyskać takie roztwór, jaki jest nam potrzebny w danym momencie. Na trudniejsze do zmycia plamy i zacieki należy zastosować odtłuszczacz w proporcjach 1:4, używając ciepłej wody. Preparat Anvi-Clean doskonale poradzi sobie również ze śladami soli i innymi zabrudzeniami – np. sadzami ze smogu. Rozcieńczonym koncentratem możecie myć kostkę brukową za pomocą myjki ciśnieniowej lub parowej. Taka metoda pozwoli także na pozbycie się mchu z przestrzeni między kostkami. Co najważniejsze, formuła odtłuszczacza Anvi-Clean oparta jest na nietoksycznych składnikach, bezpiecznych dla środowiska naturalnego. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SiD Coating’s.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
153 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *