Technologie dla domu

Najczęstsze awarie bram przesuwnych – jak im zapobiegać?

• Zakładki: 74 • Komentarz: 1


Stwierdzenie, że najważniejszą funkcją bramy jest możliwość jej otwarcia i zamknięcia w dowolnym momencie. Jednak każdy kto przeżył awarię bramy wjazdowej w swoim domu czy na osiedlu, potwierdzi, że powyższe stwierdzenie nie jest do końca takie oczywiste. Jedną z częściej wybieranych bram wjazdowych jest brama przesuwna. Doskonale się prezentuje i sprawdza się w przypadku posesji o krótkim podjeździe. Jednak czasem ulega awariom – dowiedz się jak ich unikać.

Awarie elementów elektronicznych i uszkodzenia mechaniczne 

Mimo, że modele bram przesuwnych różnią się od siebie, to występujące w nich awarie są do siebie bardzo podobne i mają podobne przyczyny. W przypadku bram automatycznych, najczęściej dochodzi do awarii napędu. lub fotokomórki. Jednak występują także awarie mechaniczne, wynikające z eksploatacji elementów bramy, a także nieprawidłowego serwisowania. Bardzo często przyczyną awarii są elementy zalegające w szynie czy na rolce jezdnej. 

Jak uniknąć awarii bramy przesuwnej? 

Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możliwe jest uniknięcie awarii bramy przesuwnej. Najważniejsze aby części do bramy przesuwnej wykonane były z wysokiej jakości materiałów. W takim przypadku zminimalizujemy ryzyko awarii spowodowane korozją czy odkształceniami. Bardzo ważne jest także systematyczne oczyszczanie otoczenia bramy i przeprowadzanie prac serwisowych. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Hi Motions.

Foto: Shutterstock

comments icon1 komentarz
1 komentarze
74 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *