Budowa i remont

Najpiękniejsze dekoracje na elegancki nagrobek

• Zakładki: 44


Utrata bliskiej osoby jest zawsze bardzo trudnym przeżyciem. Tęsknota za zmarłym członkiem rodziny i żal po stracie sprawiają, że chcemy jak najgodniej uczcić pamięć po nim. Najlepszym sposobem na to jest stworzenie stylowego nagrobka. Czym wyróżnia się elegancki nagrobek?

Bardzo istotny jest wybór materiału, z jakiego wykonany jest pomnik, a także dobór ozdobnych elementów. Materiały powinny być najwyższej jakości i odznaczać się odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

Zmienne temperatury, opady, ekspozycja na promienie słoneczne, a także kwaśne deszcze mogą negatywnie wpłynąć na stan nagrobka, a co za tym idzie na jego estetykę. Wybierając elementy dekoracyjne, należy zachować umiar i odpowiednio zestawić ze sobą elementy, by razem z nagrobkiem tworzyły elegancką całość. Jakie ozdoby warto zatem wybrać?

Fotografia nagrobkowa – klasyczna i piękna

Jedną z piękniejszych ozdób pomnika jest fotografia nagrobkowa. Fotografie nagrobkowe dostępne są w dwóch wariantach:

  • fotografia na porcelanie
  • fotografia na krysztale

Fotografia nagrobkowa jest bardzo trwała – zarówno na deszcze, jak i na działanie promieni słonecznych. Portrety zachowują swój estetyczny wygląd przez kilkadziesiąt lat – wystarczy przyjrzeć się fotografiom na starych cmentarzach. Zdjęcie przy pomocy cyfrowej techniki nanoszone jest na bazę z porcelany lub szkła. Następnie zdjęcie utrwalane jest w specjalnym piecu.

Fotografia nagrobkowa może zostać wykonana na bazie o różnym kształcie – owalnym, prostokątnym, a także w kształcie serca lub otwartej księgi. Dzięki nowoczesnej technologii istnieje możliwość wykonania retuszu zdjęcia, a także zrekonstruowania wizerunku ze starego, zniszczonego zdjęcia. Szeroki wybór i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie firmy Ovale, specjalizującej się w sztuce wykonywania takich fotografii.

Eleganckie napisy i ornamenty

Piękną ozdobą nagrobka są napisy, krzyże, lub roślinne ornamenty wykonane z kutego żelaza. Nawiązują one do tradycyjnej stylistyki i pięknie wyglądają przez długie lata. Wśród dekoracji nagrobkowych dostępne są także eleganckie latarenki. To doskonała alternatywa dla jednorazowych zniczy – znacznie bardziej elegancka, a do tego ekologiczna.

Pamiętajmy, że piękny nagrobek, by zachował na długo swoje właściwości, powinien być systematyczny czyszczony i konserwowany. To sprawi, że będzie się on pięknie prezentować latami.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
199 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *