Ogród

Najpiękniejsze kwiaty ogrodowe – ranking sadzonek i cebulek

• Zakładki: 238 • Komentarz: 1


Kwiaty są bezdyskusyjnie największą i najpiękniejszą ozdobą każdego ogrodu. Wybierając sadzonki i cebulki roślin do ogrodu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Istotne jest położenie ogrodu i panujący w nim klimat. Bardzo ważna jest też gleba, jaka występuje na danym terenie – czy jest lekka, kamienista, kwaśna, czy zasadowa? Decydując o gatunkach roślin, jakie mają znaleźć się na rabatach ogrodu trzeba też zwrócić uwagę na stopień zacienienia, a także architekturę ogrodu. Oczywiście światem ogrodów także rządzi moda – wiedzą o tym wszyscy miłośnicy ogrodnictwa. Jednak istnieją gatunki kwiatów ogrodowych, które są absolutnymi bestsellerami i ikonami ogrodowego stylu. Stworzyliśmy subiektywny ranking najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych kwiatów ogrodowych, które każdy miłośnik roślin powinien mieć, a z pewnością znać! Sadzonki roślin umieszczonych w rankingu znajdziesz w sklepie internetowych Świat Kwiatów.

christmas rose, nakrapiane

Ciemiernik – zimowy kwiat ogrodowy

Jedną z bardziej interesujących i oryginalnych roślin ogrodowych jest ciemiernik. Sadzonka ciemiernika ma skórzaste, zimozielone liście. Można sadzić je na rabatach lub pod drzewami. Ciemierniki to rośliny długowieczne – sadzonki roślin przeżywają nawet 10 lat. Niezwykła w ciemierniku jest jego pora kwitnienia. Część odmian zakwita już w okolicach Bożego Narodzenia – kwiaty ciemiernika wyglądają niesamowicie na zaśnieżonej rabacie!

Funkia – idealna do zacienionego ogrodu

W naszym rankingu musiała znaleźć się funkia! Ozdobą tej rośliny ogrodowej nie są kwiaty (choć są subtelne i mają dużo uroku), a liście. Funkia najlepiej czuje się w zacienionych miejscach – sadzonki funkii można posadzić pod drzewami, by pięknie wypełniły przestrzeń. Istnieje bardzo wiele odmian funkii, które różnią się od siebie kolorami, kształtem i wielkością liści. 

kwiat, floksy, natura, roślina, liść

Kolorowe floksy – pachnące kwiaty ogrodowe

Szukacie kwiatów ogrodowych, które będą zachwycać swoim kolorem, zapachem i przyciągną do ogrodu pszczoły, trzmiele i motyle? Floksy to rośliny, które od lat popularne są w ogrodach. Rośliny te osiągają nawet metr wysokości, dlatego doskonale będą wyglądać na końcu rabaty, przy ogrodzeniu w towarzystwie niższych roślin. Floksy kwitną praktycznie od końca kwietnia do końca sierpnia. Ich kwiaty mogą mieć różne kolory – od białych, po intensywnie różowe. Najlepiej rosną w lekkiej, przepuszczalnej glebie, którą warto przed posadzeniem sadzonek floksów wzbogacić kompostem.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
568 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Najpiękniejsze kwiaty ogrodowe – ranking sadzonek i cebulek

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *