Wnętrza

Naturalne sposoby na pachnące mieszkanie

• Zakładki: 56


Powonienie jest jednym ze zmysłów, które cenisz najbardziej? Chcesz mieszkać w pachnącym domu? A może przygotowujesz mieszkanie na przybycie gości? Przeczytaj nasze porady i wprowadź do pokojów piękne zapachy w naturalny sposób, bez użycia syntetycznych sprayów. Zapraszamy!

Świeże kwiaty wiosenne

Wiosną i latem doskonałym sposobem na wprowadzenie pięknego zapachu do mieszkania jest ustawienie w pokojach bukietów czy koszy ze świeżymi kwiatami. Kiedy będą tracić żywotność, nie wyrzucaj ich! Drugie życie dla kwiatów i ich zapachów stanowi potpourri, czyli mieszanka wyschniętych płatków, ziół, skórek owoców i innych naturalnych elementów. Można wykorzystać ją jako stroik i postawić na kredensie. By zintensyfikować aromat, pokrop potpourri olejkiem eterycznym.

Świeczki zapachowe i olejki eteryczne

Ekologiczne olejki eteryczne BIO to także świetny produkt do pokropienia wody podgrzewanej świeczką w domku zapachowym. Taka woda wydziela przyjemny aromat do momentu wyschnięcia bądź zgaśnięcia świeczki. Doskonałymi rozprowadzaczami zapachu są też olejki z patyczkami oraz świeczki zapachowe, np. naturalne z miodu.

Dom pachnący smacznie

Jeżeli zależy Ci na intensywnym i apetycznym aromacie w mieszkaniu, przed przybyciem gości wsadź do piekarnika owoce w plastrach, zioła czy przyprawy, np. korzenne. Sprawdzi się też olejek eteryczny. Pamiętaj jedynie, że wraz z aromatem z piekarnika wydziela się ciepło. Nie jest to najlepsza metoda w lecie.

Świąteczny klimat

A może chcesz wypachnić dom w okresie bożonarodzeniowym? Po pierwsze przynieś do domu świeże igliwie. Pięknym zapachem i długą żywotnością odznacza się m.in. jodła kaukaska. Po drugie powtykaj w pomarańcze bądź mandarynki goździki. Kiedy goście będą wychodzić, podaruj im pachnące przekąski, by się nie zmarnowały.

Jesienna przytulność

Zarówno zimą, jak i jesienią piękny zapach wprowadzisz do domu dzięki tradycyjnemu kominkowi opalanemu drewnem, koniecznie skropionym olejkiem eterycznym. Zwróć też uwagę na rodzaj drewna – przyjemnie pachnie chociażby dąb.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Biozdrowy.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *