Wnętrza

Nieestetyczne kable w domu — jak się ich pozbyć? Podpowiadają eksperci z firmy Mount Expert!

• Zakładki: 26


Nie tylko w domach, ale i w firmach niekiedy duży problem stanowią plątaniny kabli od urządzeń elektronicznych zalegające na podłodze. Takie wijące się kable wyglądają nieestetycznie oraz w niektórych przypadkach mogą stanowić niebezpieczeństwo. Wystarczy się o nie potknąć i niefortunnie upaść. Jak można pozbyć się tego problemu?

Maskownice do kabli

Obecnie w wielu sklepach dostępne są maskownice do kabli. Takie listwy maskujące powstały po to, by rozwiązać problem plątaniny przewodów w domu bądź biurze. Wpływają jednocześnie na estetykę pomieszczenia oraz zapewniają większe bezpieczeństwo. Dlaczego jeszcze warto wybrać maskownice?

Bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że podstawowym argumentem przemawiającym za tym, żeby zaopatrzyć się w maskownice do kabli, jest bezpieczeństwo. Istnieje bowiem duże ryzyko potknięcia się o plątaninę kabli na podłodze i upadku. Jeśli sytuacja dzieje się w biurze, pojawia się kolejne ryzyko — zahaczenia o ostre krawędzie biurek. Trzeba więc pamiętać o stworzeniu przyjaznych warunków, aby uniknąć przykrych sytuacji.

Estetyka

Splątane przewody znajdujące się na podłodze nie są najbardziej estetycznym widokiem zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze. Na pomoc przychodzi więc maskownica do kabli, która przede wszystkim pozwala zorganizować wszystkie przewody i umieścić je w jednym miejscu. Co więcej, listwa maskująca dodatkowo zapobiega zbieraniu się kurzu i nieczystości pomiędzy leżącymi na podłodze kablami.

Funkcjonalność

Ogromną zaletą maskownic do kabli jest ich funkcjonalność. Można bowiem wykorzystać je w domu oraz w przestrzeni biurowej. Nie bez znaczenia jest także różnorodność modeli dostępnych w sklepach. Do wyboru są między innymi maskownice ścienne oraz podłogowe, ale również inne akcesoria do maskowania kabli. Wiele zależy od konkretnych potrzeb użytkowników i od przestrzeni.

Jak wybierać maskownice?

Mogłoby się wydawać, że wybór maskownicy do kabli jest łatwy. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które pozwolą ukryć najgrubsze kable, a przy okazji nie wpłyną na aranżację wnętrza. Te szczegóły to kolor, rozmiar, długość, materiał wykonania czy sposób montażu i poprowadzenia maskownicy. Zawsze warto kierować się własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Maskownice zakupić można w większości sklepów ze sprzętem elektronicznym lub zamówić online. W obu przypadkach należy wziąć pod uwagę jakość. Nie chodzi bowiem jedynie o to, by listwa maskująca pasowała do pomieszczenia.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *