Architektura

(Nie)Oczekiwana zmiana wnętrz

• Zakładki: 64


Z biegiem lat moda się zmienia. Dotyczy to dosłownie wszystkiego. Nie inaczej jest z wystrojem wnętrz. Dawniej, w czasach mojego dzieciństwa na domowych ścianach panował nieporządek, rozgardiasz wręcz. Było tam wszystko mnóstwo. Najróżniejsze zegarki, pocztówki, kiczowate pamiątki z wakacji, kwietniki, zawieszki i inne bibeloty – tego typu przedmioty tam wisiały. Teraz jest inaczej. Ludzie nie chcą mieć wielu elementów na swoich ścianach. Wolą stawiać na minimalizm. Im mniej przedmiotów, tym lepiej. To nie znaczy oczywiście, że nasze ściany mają być całkowicie puste – nie o to w tym chodzi. Bardzo mile widziane są elementy dodające szyku, podkreślające styl domu/mieszkania, nadające klimat całemu miejscu. Najważniejszym z nich są bez wątpienia obrazy. Nie, nie chodzi o takie zwykłe, okolicznościowe dostępne na co drugim nadmorskim straganie. Mam tu na myśli obrazy takiej jak te: https://www.mixgallery.pl/obrazy-cat-50.

Obrazy piękne z natury

Co może widnieć na wspomnianych obrazach? Praktycznie wszystko. Fantazja i wyobraźnia autorów nie ma granic. Na malunku można przedstawić różne pejzaże, kompozycje, a nawet przesłania. Bardzo dużo zależy również od samego wykonania. Jeżeli będzie wykonany on sumiennie, z dbałością o wszelkie szczegóły, na wysokiej klasy płótnie, to będzie robił odpowiednie wrażenie. Jakie wzory cieszą się ostatnio szczególną popularnością? Zauważyłem, że coraz więcej ludzi umieszcza w swoich przysłowiowych czterech kątach obrazy z motywem natury. I to w niekonwencjonalnych kompozycjach, z podkreśleniem barw i wyrazistości rysów najważniejszych elementów. Stonowane, czarno-białe drzewo czy rozjuszone morze? Od Ciebie samego zależy co będzie cieszyło Twój wzrok. Ale nie tylko. Od czego więc jeszcze? Od bliskich Ci osób? Nie, przecież obraz ma podobać się przede wszystkim właścicielowi. Bardzo łatwo wyobrazić sobie sytuację, gdy Twojej partnerce lub rodzicom podoba się coś zupełnie innego niż Tobie. To normalna sytuacja. Najlepiej więc jej unikać i kierować się jedynie własnymi odczuciami. Wybierając obraz należy brać pod uwagę wystrój pomieszczenia. Nie może on się „gryźć” z malowidłem. Wszystkie elementy muszą, nawet nie współgrać, tylko po prostu nie przeszkadzać sobie nawzajem.

Wybierz odpowiedni obraz – zmień klimat w swoich czterech ścianach

Nie musisz być nadzwyczajnym miłośnikiem natury, aby wybrać obraz z takim motywem. Wystarczy, że cenisz szeroko pojęte piękno i chcesz je mieć, w najmniejszej nawet ilości, w swoim domu. https://www.mixgallery.pl/natura-cat-55-page-3 – to tu znajdziesz takie stylowe malunki. Dodaj uroku i nadaj charakter wnętrzom swego domu – postaw na artystyczny minimalizm!

 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
76 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *