Design

Nocleg dla gości – zadbaj o odpowiednie rozwiązania

• Zakładki: 195


Z pewnością każdy spotkał się z sytuacją, gdy przyjeżdża rodzina z odległego miasta na kilka dni, bądź dawno nie widziani przyjaciele. Trzeba ich oczywiście gdzieś przenocować. Stanowi to często problem wśród osób nieprzygotowanych na taką sytuację.

Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, dysponujemy na tyle dużą przestrzenią, że nie stanowi problemu wygospodarowanie miejsca dla potencjalnych gości. Natomiast, gdy naszym lokum jest mieszkanie w bloku, musimy zastanowić się jak zorganizować miejsce dla naszych gości. Warto jednak w obu tych przypadkach pomyśleć wcześniej, już przy urządzaniu nowego mieszkania czy domu lub generalnym remoncie o rozwiązaniach, aby nie zostać postawionym przed faktem dokonanym i nie kombinować w ostatniej chwili co tu począć z naszymi gośćmi.

Nocleg dla gości w mieszkaniu w bloku

W przypadku typowych mieszkań w bloku, gdzie metraż, przestrzeń jest znacznie mniejsza niż w domku jednorodzinnym musimy poradzić sobie z taką powierzchnią, jaką dysponujemy. Optymalnym rozwiązaniem, aby ugościć rodzinkę lub przyjaciół będzie wykorzystanie salonu. Pomieszczenie, gdzie na co dzień oglądamy ulubione programy telewizyjne lub spędzamy wolny czas jest idealnym miejscem, aby w razie potrzeby posłużyły jako pokój gościnny.

Kanapa, sofa, narożnik, na którym zwykle siedzimy podczas lektury prasy, oglądania seriali bądź spożywania posiłków zdecydowanie może posłużyć jako łóżko dla odwiedzających nas przyjaciół. Współcześnie mamy możliwość adaptacji nawet niewielkiej przestrzeni salonu na potrzeby noclegu. W pokoju dziennym o niedużej powierzchni idealnie sprawdzą się narożniki. W zależności od designu, mamy bogaty wybór rozwiązań.

Dla nieco większych salonów dobrym rozwiązaniem będą kanapy oraz sofy. Bardzo popularny w ostatnim czasie dla aranżacji wnętrz i zdobywający coraz więcej zwolenników jest styl skandynawski. Doskonałym rozwiązaniem w tym stylu jest użycie kanapy w różnych kolorach od żółtego poprzez pomarańczowy, różowy, zielony aż do turkusowego. Lubiący kolory powinni także pochylić się nad kanapą w angielskim stylu retro. To mebel, z którego korzystając nasi goście poczują się z pewnością komfortowo i elegancko. Natomiast dla osób, które nad feerię barw przedkładają stonowaną kolorystykę doskonałe będą kanapy z funkcją spania.

Meble te to optymalny wybór dla tych, którzy wolą odcienie szarości, czerń i biel. Warto więc zastanowić się nad wykorzystaniem ich w pokoju dziennym. Są to meble, które bardzo dobrze prezentują się same w sobie oraz dają komfort wypoczynku i możliwość adaptacji na potrzeby przenocowania gości. Należy również zadbać o miejsce, gdzie nasi przyjezdni będą przechowywać swoje ubrania i inne bagaże. Idealnymi meblami, które bardzo ładnie skomponują się z narożnikiem, stolikiem, telewizorem i innymi elementami pokoju dziennego będą komody. Dostępne są głównie w klasycznych odcieniach brązu, nie zajmują dużo miejsca, a sprawdzą się doskonale, jako miejsce przechowania ubrań i innych rzeczy naszych gości.

Nocleg dla gości w domu jednorodzinnym

Dla mieszkańców domków jednorodzinnych nie powinno być większych problemów ze znalezieniem przestrzeni dla gości. Bardzo duża przestrzeń pozwala zaadaptować na przykład cały pokój na potrzeby przenocowania odwiedzających nas przyjaciół lub rodziny. Mamy wiele możliwości adaptacji pomieszczenia, w zależności od tego jak chcemy urządzić nasz pokój gościnny oraz jaki obszar mamy do wykorzystania. Gdy dysponujemy bardzo dużą przestrzenią warto postawić na duże dwuosobowe łóżko. W przypadku, gdy mamy do wykorzystania mniejsze gabaryty powinniśmy wziąć pod uwagę łóżka jednoosobowe oraz sofy rozkładane.

Ważnym aspektem w aranżacji wnętrz jest oczywiście kolorystyka. Dla osób, które dobrze odnajdują się w tonacji białej, szarej, czarnej jest najwięcej możliwych kombinacji i rozwiązań. Szczególnie istotne jest to w przypadku doboru mebli, gdzie nasi odwiedzający będą przechowywać swoje rzeczy. Bardzo korzystne będzie zastosowanie komód, gdzie nasi goście mogą przechowywać swoje ubrania oraz inne bagaże. Aby ożywić nieco naszą sypialnię dla gości lub odwiedzają nas często dzieci, warto zastosować również komody dziecięce, dostępne w wielu kolorach. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj meble dziecięcych i młodzieżowych serii meblowych.

Marek Lont

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
109 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *