Wnętrza

Nowoczesne meble w salonie – stoliki kawowe i komody

• Zakładki: 107


Nowoczesne, ekskluzywne meble pozwalają na tworzenie oryginalnych i ciekawych aranżacji do pokoju dziennego, salonu, a także innych pomieszczeń. Meble pokojowe mogą nadać salonowi wyjątkowy charakter. Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Nowoczesne meble — czyli jakie?

Producenci tworzą obecnie bardzo szeroką ofertę mebli do pokoju dziennego. Do wyboru są meble nowoczesne, jak i te nieco bardziej tradycyjne. Sklep internetowy i wystawa w sklepie stacjonarnym prezentują zarówno komody i ławy o nietypowych kształtach i połączeniach materiałów, jak i meble bardzo minimalistyczne, które uwodzą prostotą swojej formy. 

Dzisiaj trudno byłoby powiedzieć, jakie są nowoczesne meble. Z pewnością się bardzo różnorodne. Popularnością cieszą się proste formy stolików kawowych, regałów, komody. Nie brakuje jednak także tych z nieregularnym kształtem drewnianego blatu stolika kawowego, podręcznego stolika bazującego na drewnianym pniu albo też zestawu mniejszych stolików, w których szklany blat jest osadzony na metalowej podstawie. Komody są z kolei albo bardzo jednolite kolorystycznie albo przypominają patchwork. 

Nowoczesne meble pokojowe — jak wybierać?

Nowoczesny stolik kawowy to doskonałe uzupełnienie salonu. Świetnie sprawdzi się zarówno w niewielkim mieszkaniu, jak i domu ze sporym pokojem dziennym. Przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę nie tylko styl stolika ale również wielkość mebla, do którego ma być on dopasowany. Duży narożnik potrzebuje zupełnie innego stolika kawowego czy łatwy niż niewielka 2-osobowa kanapa. Koniecznie warto sprawdzić także wysokość kompletu wypoczynkowego oraz stolika lub ławy. 

Ekskluzywne komody z kolei dobierać należy pod kątem ich ustawności. Warto się także zastanowić, jak wiele rzeczy mają przechować. Dobrze także od razu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy komoda ma być zamknięta, czy część jej półek nie musi być zabudowana. Warto także zwrócić uwagę na jej stabilność. Tutaj do wyboru także są modele bardziej tradycyjne, o prostych, minimalistycznych formach, jak i te, które bawią się estetyką patchworkową, nieoczywistymi połączeniami materiałów.

Komplety mebli czy autorskie połączenia?

Z pewnością zakup kompletu mebli do salonu jest bezpiecznym rozwiązaniem. Wybierasz meble, które z pewnością będą do siebie pasować. Czasami jednak warto zaryzykować i pomyśleć nad mniej oczywistymi połączeniami i zestawieniami. Jeśli wiesz, jaki efekt chcesz osiągnąć, samodzielne dobieranie pojedynczych elementów do aranżacji może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
45 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *