Design

Nowoczesny stolik kawowy – jaki powinien być idealny stolik kawowy?

• Zakładki: 38 • Komentarz: 3


Stolik kawowy to mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Zajmuje niewiele miejsca, a jest bardzo przydatny i stylowy. Nowoczesny stolik kawowy jest jednocześnie praktycznym meblem i estetyczną ozdobą salonu.

W jaki sposób dobrać idealny stolik kawowy?

• Zwróć uwagę na wymiary stolika kawowego. Idealny stolik kawowy powinien mieć wysokość zbliżoną do sofy wypoczynkowej – czyli około 45 centymetrów.

• Najlepiej przed zakupem stolika kawowego zaznacz jego kontury na podłodze (możesz to zrobić za pomocą sznurka lub taśmy klejącej). Dzięki temu sprawdzisz, jak rozmiar mebla wpływa na otoczenie.

• Pamiętaj, żeby zachować odpowiednią odległość między sofą a stolikiem kawowym. Dzięki temu będziesz mógł wygodnie poruszać się po pokoju i odpoczywać.

• Jeśli masz długą sofę, przy której zasiada wiele osób – to stolik kawowy powinien być równie długi. Dzięki temu zmieści się na nim odpowiednia liczba filiżanek i talerzyków.

Idealny stolik kawowy – koło czy prostokąt?

Stolik kawowy kolo prostokąt

Wybór kształtu stolika kawowego zależy od wielkości pomieszczenia. Prostokątny stolik kawowy świetnie wypełni wielkie pomieszczenie. W dużych pomieszczeniach również świetnie zaprezentują się mniejsze kwadratowe stoliki kawowe połączone w jedną, większą płaszczyznę. W narożniku najlepiej wpasuje się nowoczesny stolik kawowy o kwadratowym blacie, natomiast pomiędzy dwoma fotelami najlepiej wygląda okrągły stolik kawowy. Stolik kawowy w kształcie koła jest bardzo uniwersalny. Sprawdzi się zarówno w wielkim, jak i małym salonie.

Nowoczesny stolik kawowy – idealny do modnie urządzonych wnętrz

Modnie urządzone wnętrza stolik kawowy

Bardzo modne są stoliki kawowe z drewnianym blatem. Szczególnie ciekawe są oryginalne połączenia np. drewna z metalem lub drewna ze szkłem. Taki nowoczesny stolik kawowy idealnie wpasuje się we wnętrza urządzone w stylu skandynawskim – który bazuje na naturalnych kolorach i materiałach.

Stolik kawowy z szufladami – funkcjonalny i stylowy

Funkcjonalny stylowy stolik

Stolik kawowy z szufladami to świetne rozwiązanie do salonu o niedużej powierzchni. Dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce. Pamiętaj, że stolik kawowy powinien być nie tylko stylowy, ale również funkcjonalny i dopasowany do potrzeb rodziny. Stolik kawowy z szufladami spełnia zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną.

Stolik kawowy biały i meble glamour – najlepsze połączenie

Biały stolik kawowy glamour
Biały stolik kawowy i meble glamour

Stolik kawowy biały świetnie wpasuje się w salon urządzony w stylu glamour. Taki nowoczesny stolik kawowy idealnie współgra z pikowanymi kanapami, czy czarnym dywanem. Glamour to bardzo eklektyczny styl, który łączy rzeczy na zasadzie kontrastów — czyli np. fakturę matową z połyskiem. Dlatego, jeśli masz w salonie meble w stylu glamour, to koniecznie zainwestuj w biały stolik kawowy.

Czarny stolik kawowy – do wnętrz minimalistycznych

Czarny okrągły stolik do kawy

Czarny stolik kawowy świetnie sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych. Czerń należy umiejętnie wplatać w domowe aranżacje, ponieważ może ona zbytnio przyciemnić pomieszczenie. Jednak czasem warto pokusić się o taki efekt, jeśli chcesz stonować inne meble w bardziej wyrazistych odcieniach. Jeśli chcesz dodatkowo powiększyć pomieszczenie, to wybierz czarny stolik kawowy z połyskliwym blatem. Światło odbijające się od jego powierzchni sprawi, że przestrzeń będzie wizualnie większa.

Stolik kawowy ze szklanym blatem – wyjątkowy design

Stolik ze szklanym blatem

Stolik kawowy ze szklanym blatem idealnie wpasuje się w nowoczesne pomieszczenia. Warto zdecydować się na szklany stolik kawowy, jeśli nie chcesz, aby stał się on wizualnym centrum salonu. Takie rozwiązanie sprawi, że wszystkie elementy w salonie przyciągają wzrok w równym stopniu. Stolik kawowy ze szklanym blatem sprawdzi się również idealnie, jeśli nie chcesz zasłaniać oryginalnego dywanu.

Stolik kawowy to bez wątpienia niezwykle praktyczny i przydatny mebel. Dzięki odpowiedniej aranżacji staje się także wyjątkową ozdobą salonu. W jakim wydaniu nowoczesny stolik kawowy podoba Ci się najbardziej? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu!

comments icon3 komentarze
3 komentarze
195 wyświetleń
bookmark icon

3 thoughts on “Nowoczesny stolik kawowy – jaki powinien być idealny stolik kawowy?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane