Architektura

O czym warto pamiętać, wykonując projekt kawiarni?

• Zakładki: 41


Coraz chętniej na towarzyskie spotkanie z przyjaciółmi, pierwszą randkę czy spotkanie biznesowe wybieramy się do kawiarni. Nic więc dziwnego, że kawiarni w Polsce otwiera się coraz więcej. I chociaż sieciówki zawsze znajdą swoich zwolenników, coraz więcej z nas szuka miejsc wyjątkowych, które zaskakują nie tylko pyszną kawą i ciastkiem, ale także niebanalnym wystrojem i oczywiście miłą atmosferą. Konkurencja jest duża, ale rośnie także zainteresowanie tego typu miejscami, dlatego naszym zdaniem otwarcie własnej kawiarni jest doskonałym pomysłem na własny biznes – pod warunkiem, że zadbamy nie tylko o dobrą kawę, ale także o oryginalny projekt kawiarni czy obsługę na najwyższym poziomie. Dowiedz się, o czym warto pamiętać, przygotowując projekt kawiarni.

Oryginalny pomysł na kawiarnię – oryginalny projekt kawiarni

Jak urządzić modną kawiarnie?
Jak urządzić modną kawiarnie?

Kluczem do sukcesu w każdej branży, jest znalezienie niszy, odpowiedzenie na potrzeby klientów – lub wykreowanie nowych potrzeb. I chociaż kawiarni w małych i dużych miastach nie brakuje, zawsze możemy znaleźć skuteczny sposób, by pozytywnie wyróżnić się na tle innych, tylko z pozoru podobnych miejsc.

Niebanalny motyw przewodni może okazać się strzałem w dziesiątkę. Najlepszym przykładem są kocie kawiarnie, których właściciele zapraszają do siebie gości wraz z kotami. Miłośnicy tych zwierząt bardzo szybko docenili fakt, że mogą wypić kawę na mieście, nie pozostawiając swojego pupila samego w domu.

Planując zaaranżować kawiarnię w wybranym stylu, powinniśmy dokładnie zaplanować wszystkie szczegóły. W przestrzeni nie ma miejsca na przypadkowe meble, dodatki czy dekoracje. Dlatego projekt kawiarni powinien być kompleksowy – powinien zawierać materiały, jakie chcemy wykorzystać podczas realizacji, meble, oświetlenie, dodatki w postaci naczyń, sztućców, świeczników czy cukiernic, a także dekoracje na ścianach.

Nie zapominajmy także zadbać o efektowny wystrój łazienki. Coraz więcej klientów zwraca szczególną uwagę na czystość, a także na aranżację łazienki w miejscach publicznych.

Najpierw biznesplan kawiarni, później projekt kawiarni

Ciekawy pomysł na kawiarnie
Ciekawy pomysł na kawiarnie

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek przygotowań do otwarcia kawiarni, powinniśmy przygotować biznesplan. Nawet jeśli nie będziemy brać kredytu, warto poświęcić mu odpowiednią ilość czasu. Praca nad nim pomoże nam sprecyzować cele biznesowe, lepiej poznać rynek, poznać potrzeby potencjalnych klientów, znaleźć niszę, a także przygotować się na wszelkie organizacyjne trudności związane z otwarciem nowej działalności.

Oczywiście biznesplan pomoże także ustalić, na jakie działania wystarczy nam nasz budżet.. To z kolei może zrewidować nasze pomysły na ciekawy projekt kawiarni, którego realizacja wymaga jednak dużych nakładów finansowych. Z drugiej strony może okazać się, że nie wszystko musimy robić sami – w takiej sytuacji projekt kawiarni warto zlecić profesjonalistom. Architekt wnętrz lub agencja, zajmująca się projektami retail design stworzą dla nas niepowtarzalne miejsce, które będzie spełniać wszystkie normy (BHP, HACCP), pomogą w dopełnieniu wszystkich formalności. Kompleksowy projekt kawiarni powinien także uwzględniać cele marketingowe. Odpowiedni szyld, przestrzeń ułatwiająca sprzedaż krzyżową czy wystawa w oknie zachęcająca do odwiedzin kawiarni osoby, które tego nie planowały są niezbędnym elementem, których nie może zabraknąć w żadnej kawiarni. Dobrze przemyślany projekt kawiarni ułatwi nam start i zwiększy szansę na sukces. Projekt pomoże nam także zaplanować działania i oszczędzić czas, którego w prowadzeniu własnej firmy zawsze brakuje.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
147 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *