Różne

Od dewelopera czy z rynku wtórnego? Domy jednorodzinne w Koszalinie

• Zakładki: 39


Wielu z nas marzy o własnych „czterech ścianach”, w których będziemy mogli planować życie. Możliwość zamieszkania „na swoim” pozostaje kusząca zarówno dla młodych, jak i doświadczonych Polaków. Coraz większą popularnością cieszą się też domy jednorodzinne, dające mieszkańcom znacznie więcej swobody niż mieszkania czy apartamenty.

Decydując się na zakup takiej nieruchomości, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z nich bez wątpienia jest otoczenie, ale to nie wszystko. Sprawdź, o czym jeszcze należy pamiętać, planując zakup domu.

Otoczenie – blisko natury czy w centrum miasta?

W największym uproszczeniu właścicieli domów jednorodzinnych można podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią miłośnicy centrów wielkich miast, którzy doskonale wpisują się w tempo rozwoju aglomeracji. Ich przeciwnikami są osoby ceniące kontakt z naturą i dziką przyrodą. Domy jednorodzinne w Koszalinie będą idealnym wyborem dla każdego.

Bliskość morza i plaży, którą gwarantuje zakup jednego z domów jednorodzinnych w Koszalinie, z pewnością zadowoli amatorów długich spacerów i leniwego wypoczynku. Domy jednorodzinne w Koszalinie, zlokalizowane znacznie bliżej gwarnego centrum to natomiast propozycja dla tych, którzy lubią tętniące życiem przestrzenie. Decydując się na kupno domu, warto pomyśleć o przyszłości. Taka inwestycja to bowiem plan na wiele lat.

Domy jednorodzinne w Koszalinie: z rynku wtórego czy od dewelopera?

Takie pytanie zadaje sobie większość klientów odwiedzających biura nieruchomości w Koszalinie i Trójmieście. Każde z tych rozwiązań ma zarówno wady, jak i zalety. Przyjrzenie się im bliżej pozwoli podjąć najlepszą dla każdego decyzję.

Wśród zalet zakupu jednego z domów jednorodzinnych w Koszalinie od dewelopera z pewnością znajdziemy:

  • możliwość wykończenia go zgodnie z własnym gustem, 
  • nowoczesne rozwiązania budowlane zastosowane podczas konstruowania budynku
  • i mniejsze problemy z ewentualną sprzedażą domu w przyszłości.

Wadą dla niektórych może się natomiast okazać brak specyficznego klimatu, którym mogą się poszczycić nieruchomości zamieszkiwane wcześniej przez innych lokatorów. Cena takiej nieruchomości jest zwykle znacznie wyższa niż w przypadku domów z rynku wtórnego. Zniechęcać może też długi czas oczekiwania na zakończenie inwestycji.

Zastanawiając się nad wyborem domu jednorodzinnego w Koszalinie z rynku wtórnego, wiele osób korzysta z możliwości znalezienia takich „czterech kątów” w przystępnej cenie nawet w centrum miasta.

Wybór spośród domów jednorodzinnych w Koszalinie z rynku wtórnego wymaga jednak dopełnienia znacznie większej ilości formalności. Nie wystarczy podpisanie umowy kupna – sprzedaży, konieczne jest też sprawdzenie wpisów do księgi wieczystej i innych detali. Ostateczną decyzję warto więc gruntownie przemyśleć, odpowiednio grupując wszystkie „za” i „przeciw”.

Artykuł powstał we współpracy z agencją nieruchomościami Ankam.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *