Technologie dla domu

Odkurzacz automatyczny Samsung – czy warto w niego inwestować?

• Zakładki: 81 • Komentarz: 1


Nie da się ukryć, że sprzątanie nie należy do ulubionych czynności wielu osób. Choć jest koniecznością, jeśli chcemy utrzymać porządek w domowej przestrzeni, to jednak możemy wymienić mnóstwo zajęć, które są zdecydowanie od niego przyjemniejsze. Na szczęście mamy coraz więcej możliwości na to, by ułatwić sobie sprzątanie – jednym z nich może być odkurzacz automatyczny Samsung Jet Bot. Czy rzeczywiście warto posiadać takie urządzenie?

Odkurzacz automatyczny Samsung – funkcje

Odkurzacz automatyczny Samsung Jet Bot to inteligentny robot sprzątający, który może bez żadnych problemów zostać podłączony do sieci Wi-Fi. Co zyskujemy poprzez opcję internetu w przypadku takiego odkurzacza? To duża wygoda pod względem sterowania, ponieważ pracą urządzenia możemy zarządzać z poziomu smartfona. Oznacza to, że nie tylko dopasujemy wszelkie parametry przy pomocy zaledwie kilku kliknięć, ale będziemy też mogli na bieżąco śledzić ścieżkę pracy odkurzacza.

Oprócz tego robot sprzątający Samsung Jet Bot został wyposażony w sensor LiDAR, który precyzyjnie skanuje pomieszczenie, by ocenić odległość i wychwycić ewentualne przeszkody. Innymi słowy: odkurzacz samodzielnie, bez naszej ingerencji, planuje sobie sposób sprzątania, by trwało jak najkrócej i jednocześnie było skuteczne.

Robot sprzątający Samsung jest też dostosowany do czyszczenia różnych powierzchni, w tym dywanów i twardych podłóg. Co więcej, urządzenie samodzielnie ocenia podłoże, by dopasować odpowiednią moc ssania.

Czy robot sprzątający rzeczywiście się przydaje?

Na to pytanie odpowiedź może być tylko jedna: zdecydowanie tak! Niezależnie od tego, czy wybierzemy odkurzacz automatyczny Samsung Jet Bot, czy też zupełnie inny model, szybko odkryjemy, jak komfortowe jest takie rozwiązanie. Sprawdzi się ono szczególnie w przypadku domów i mieszkań o dużej powierzchni. Z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę, jak czasochłonne bywa odkurzanie każdego urządzenia z osobna. Jeśli dodatkowo wykorzystujemy do tego klasyczny odkurzacz przewodowy, musimy czasem borykać się ze zbyt krótkim kablem, który nie pozwala nam dotrzeć w każde miejsce.

W przypadku robotów sprzątających dużym ułatwieniem jest możliwość ich zdalnego sterowania. Możemy zaplanować sprzątanie, będąc w dowolnym miejscu. Przykładowo, jeśli chcemy wyjść na szybkie zakupy, w tym czasie odkurzacz posprząta dom. Ponadto coraz więcej odkurzaczy automatycznych posiada funkcję mycia, wobec tego możemy liczyć na gruntowne oczyszczenie podłóg z nawet uporczywych zabrudzeń.

Choć można spotkać się z przekonaniem, że odkurzacze automatyczne nie są zbyt dokładne ani higieniczne, rzeczywistość jest zupełnie inna. Przykładowo wspomniany Jet Bot od marki Samsung posiada wydajną szczotkę z drobnymi włóknami, która jest wyposażona w ekstraktory mielące włosy, tak by zapobiec ich zaplątaniu się. Z kolei pojemnik na kurz można bardzo łatwo wyczyścić, i to w całości – nie musimy się zatem obawiać, że podczas konserwacji odkurzacza część zanieczyszczeń przedostanie się z powrotem na podłogę.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *