Architektura

Oświetlenie ogrodu – co wybrać?

• Zakładki: 138


Odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe ma bardzo duży wpływ na wygląd domu i ogrodu po zmroku, a także na większe bezpieczeństwo domowników. Dzieje się tak, ponieważ dobra widoczność różnego rodzaju nierówności w ścieżce czy wjazdu do garażu zmniejsza ryzyko nieprzyjemnych wypadków. Ponadto dobrze oświetlony ogród wyróżnia się wyjątkowym wyglądem i staje się idealnym miejscem do letnich spotkań z bliskimi czy ze znajomymi. Z tego też powodu warto dowiedzieć się, jak wybrać oświetlenie, które w skuteczny, ale nienachalny sposób rozświetli ogród i jednocześnie będzie wyróżniało się niezawodnością nawet w przypadku pojawienia się trudnych czynników atmosferycznych, takich jak mrozy, deszcze czy intensywne opady śniegu.

Czym powinny wyróżniać się godne uwagi lampy do ogrodu?

Decydując się na lampy do ogrodu, warto przede wszystkim zadbać o wysoką jakość ich wykonania, czyli o wytrzymałe materiały i precyzyjne wykończenie. W  efekcie oświetlenie okaże się odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych oraz stanie się inwestycją na długie lata. Niezwykle istotna jest między innymi odporność na wysoką wilgotność powietrza – trwałe lampy nie powinny ulec żadnemu uszkodzeniu podczas opadów deszczu lub śniegu. Ponadto dobrym pomysłem okazuje się wybór oświetlenia, które będzie odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, szczególnie wtedy, gdy z ogrodu korzystają również mniejsze dzieci lub zwierzęta. Wytrzymałe lampy do ogrodu można znaleźć w sklepie Multibrand 24, który zapewnia duży wybór nowoczesnego oświetlenia.

Oprócz tego nie bez znaczenia okazuje się rodzaj lamp, które wybierzemy. W przypadku oświetlenia zewnętrznego niesłabnącą popularnością cieszą się kinkiety montowane na ścianach domu lub lampki ledowe wbudowane w dach. Tego typu rozwiązanie bardzo dobrze oświetla budynek, a także okoliczny ogródek. W efekcie dom sprawia wrażenie starannie zaprojektowanego i świetnie wykończonego. Mimo to nie powinniśmy zapominać o lampach do ogrodu montowanych bezpośrednio w ziemi – wówczas większe lampy świetnie sprawdzą się w pobliżu krzewów czy drzewek, a mniejsze ledowe światła można umieścić obok ścieżki prowadzącej do domu lub przy wjeździe do garażu. Dzięki temu lampy do ogrodu będą nie tylko pięknie się prezentować, ale także cechować się funkcjonalnością.

Jaka barwa światła sprawdzi się najlepiej do ogrodu?

Wbrew pozorom wybór kształtu i rozmiaru lamp do ogrodu nie jest jedyną kwestią, o której warto pamiętać podczas tworzenia projektów czy realizowania zakupów. Niezwykle ważna okazuje się również barwa wybranego oświetlenia. Decydując się na zakup białego, chłodnego światła można łatwo stworzyć wrażenie nienaturalnego, sztucznego domu i ogrodu. Dzieje się tak, ponieważ chłodne światło bardzo mocno oświetla okoliczne przedmioty, uwypuklając ich wszystkie szczegóły. W efekcie może również okazać się drażniące dla domowników. Z tego powodu przemyślanym rozwiązaniem są lampy ledowe do ogrodu lub żarówki dające przyjemne, ciepłe światło.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
78 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *