Wnętrza

Pachnący dom – jaki zapach do domu wybrać?

• Zakładki: 19 • Komentarz: 2


Zastanawialiście się czasem jaki powinien być idealny dom? Być przestronny, nowoczesny? Moim zdaniem tajemnica idealnego domu tkwi w czymś zupełnie innym – mianowicie w odbieraniu go zmysłami. Doskonały dom, to taki, w którym jego mieszkańcy po prostu doskonale się czują. Komfortowo, swobodnie, bezpiecznie. Taką przyjazną atmosferę buduje wiele czynników. Ja pokusiłabym się o pogrupowanie oddziaływaniem na zmysły. Pierwsze na myśl nasuwają się kolory (wzrok), dźwięki (słuch) i faktury (dotyk). Jednak dziś chciałabym skupić się na zapachach, jakie wypełniają wnętrza naszych domów.

Dlaczego warto zdecydować się na zapach do domu? Nie zawsze o tym pamiętamy, ale zapachy mają zbawienną moc! Poprawiają nam nastrój, wprowadzają miłą atmosferę, pobudzają nas do działania, a także pozwalają zamaskować nieprzyjemne zapachy. Jaki wybrać zapach do domu by przyjemnie się w nim żyło?

Olejki eteryczne – moc natury

Jeżeli jesteście zwolennikami naturalnych rozwiązań, to idealnym rozwiązaniem będzie wybór olejków eterycznych. Olejki są pozyskiwane z roślin i znane są ze swoich prozdrowotnych właściwości. Oczywiście musza być one w pełni naturalne! Podczas zakupu warto sprawdzić czy dany olejek jest zgodny z normami Farmakopei Polskiej i Europejskiej. Jakie są zalety z korzystania z olejków eterycznych? Poza pozytywnym wpływem na nasze zdrowie i samopoczucie, warto zauważyć, że olejek eteryczny z lawendy pomoże w walce z molami odzieżowymi, a do tego jak pięknie pachnie!

Plusem używania olejków eterycznych jest możliwość skomponowania autorskiej kompozycji zapachowej. Jeżeli nie macie doświadczenia w tej dziedzinie, spróbujcie od prostych połączeń – na przykład dwóch olejków z nut cytrusowych. Gdy z czasem odkryjecie w sobie drzemiącego wirtuozeria zapachów, możecie eksperymentować z różnymi zapachami!

Do olejków eterycznych najlepiej używać ceramicznych kominków, podgrzewanych małymi świeczkami. Olejki pod wpływem ciepła uwolnią swoja niezwykłą moc i przepiękny aromat.

Odświeżacze powietrza – zapach do domu w eleganckiej oprawie

Alternatywą dla olejków eterycznych są odświeżacze powietrza. Mogą mieć one przeróżną formę: wkładów umieszczanych w kontakcie, aerozolu aktywowanego ruchem lub w ustalonym czasie, pachnących granulek umieszczonych w naczynku i najbardziej klasyczny – czyli odświeżacz w formie sprayu. Wiele z nich ma także funkcję neutralizowania brzydkich zapachów, w tym zapachu dymu tytoniowego.

A Wy jaki zapach do domu polecacie? Jestem niezwykle ciekawa jaki zapachy unoszą się w Waszych domach.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
108 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Pachnący dom – jaki zapach do domu wybrać?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane