Ogród i balkon

Pergola metalowa – co warto wiedzieć?

• Zakładki: 125


Ogród jest niewątpliwie ważnym miejscem. Można traktować go jak przedłużenie domu. Jeżeli chcecie dodać tej przestrzeni więcej stylu, ale też zwiększyć funkcjonalność, to polecamy Wam pergolę metalową. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej.

Czym jest pergola metalowa? 

Pergola metalowa jest to ogrodowa konstrukcja, która składa się z jednego bądź dwóch rzędów słupów. Na pergoli można umieścić kwiaty czy inne rośliny pnące. Dzięki temu zyskuje się świetną dekorację ogrodu. Warto wiedzieć, że pergola metalowa dostępna jest w wielu wariantach. Możecie zdecydować się na różne kształty pergoli z metalu. Dla miłośników klasyki, czy minimalizmu doskonale sprawdzają się pergole łukowe. Dla ceniących surowość i industrialny charakter polecamy pergole geometryczne, które posiadają ostre zakończenia. Dostępne są także warianty pergoli, które wpisują się w niezwykle nowoczesny charakter i tutaj mamy na myśli pergole 3D. Dobrym wyborem są także pergole typu bramki, które posiadają elementy uchylne i przypominają balustradę balkonową. 

Dlaczego pergola metalowa jest świetnym wyborem?

Pergole metalowe to świetny wybór, gdyż za niewielkie pieniądze możecie zyskać dekorację ogrodu. Pergolę mogą udekorować różne rośliny pnące, do których możemy zaliczyć choćby dzikie róże, hortensje, winobluszcze, czy róże pnące. Pergola może być dekoracją ścieżek ogrodowych. Rzecz jasna przy wyborze najlepiej kierować się jakością materiału i trzeba przyznać, że modele wykonane z metalu są  zdecydowanie trwalsze niż te z drewna. Nie trzeba ich impregnować, a przy tym nie tracą swoich właściwości pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. W aranżacjach, nawet małych ogródków pergole metalowe doskonale się sprawdzą. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.       

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
44 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *