Wnętrza

Piękno w każdym calu. Dobierz odpowiednie elementy wykończeniowe do swojego wnętrza

• Zakładki: 30 • Komentarz: 1


Remont i budowa domu mogą przysporzyć wielu problemów i powodów do stresu. Warto o tym pamiętać i już na etapie przygotowań zadbać o organizację niezbędnych detali. Poza podstawowymi etapami remontu, takimi jak malowanie ścian czy kładzenie podłogi, duże znaczenie ma wybór dodatków. To one nadają wnętrzu prywatnego charakteru i sprawiają, że planowane przez nas pomieszczenie jest niepowtarzalne.

Nie ulega wątpliwości, że tradycyjna, drewniana podłoga od lat jest jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań budowlanych. Nic w tym dziwnego. Odpowiednio zabezpieczane i konserwowane deski mogą służyć mieszkańcom domu lub mieszkania przez dziesiątki, a nawet setki lat. Co zrobić, aby przez cały ten czas raz zaprojektowane wnętrze było dla nas interesujące? Warto postawić na odpowiednie elementy wykończeniowe i modne dodatki. Oto kilka podpowiedz i inspiracji wnętrzarskich.

Listwa kątowa i wykończeniowa – podkreśl piękno drewnianych podłóg

Jeśli szukasz pomysłu na to, jak podkreślić piękno naturalnych, drewnianych podłóg, wybierz listę kątową lub wykończeniową. Aby te elementy wykończeniowe spełniał swoje zadanie naprawdę dobrze, konieczne jest dopasowanie jego koloru do odcienia desek podłogowych.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli listew kątowych, które można niemal dowolnie łączyć z poszczególnymi modelami desek podłogowych. Montaż listwy kątowej do paneli umożliwia nadanie poszczególnym pomieszczeniom niemal dowolnego charakteru. Ważne, aby poza dekoracyjnością, listwa kątowa charakteryzowała się również wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia i całkowite zniszczenie. 

Dywan – sposób na przytulne wnętrze

Wybór podłogi drewnianej z pewnością jest decyzją na lata. Co zrobić, aby wykańczanie w ten sposób pomieszczenie zyskało odrobinę przytulności? Warto zainwestować w dywan, który ociepli wnętrze. W zależności od stylu, w którym został urządzony pokój, kupujący ma naprawdę wiele możliwości. 

W mieszkaniu charakteryzującym się skandynawską surowością świetnie sprawdzi się dywan w odcieniach szarości. Urok wnętrza w stylu vintage podkreśli dywan z kwiatowym wzorem, a w pokoju dziecięcym można postawić na niewielkie chodniki w pastelowych kolorach.

Odpowiednie zabezpieczenie – trwałość na lata

Bez względu na to, jak wiele dodatków dobierzemy do pomieszczenia z drewnianą podłogą, jej naturalne piękno najlepiej podkreśli odpowiednia pielęgnacja. Dzięki wyborowi właściwych środków chemicznych będziemy mogli cieszyć się urokiem zdrowego, zadbanego drewna. Aby jednak było to możliwe, warto zasięgnąć porady profesjonalistów. Podpowiedzą oni, jak zadbać o drewnianą podłogę i co zrobić, aby w miarę użytkowania deski nie uległy zniszczeniu. Pomogą też w doborze właściwych produktów do pielęgnacji podłóg i elementów wykończeniowych.Artykuł powstał we współpracy z firmą Julomax.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Piękno w każdym calu. Dobierz odpowiednie elementy wykończeniowe do swojego wnętrza

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *