Wnętrza

Podświetlany sufit napinany – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu

• Zakładki: 270 • Komentarz: 1


Podświetlenie sufitu to jeden z najciekawszych sposobów na uzupełnienie aranżacji wnętrza. W ciągu ostatnich kilku lat podejście do wykańczania sufitów uległo zasadniczej zmianie. Nie jest to już tylko płaska powierzchnia, ale wyrazisty, urozmaicony element przestrzeni. Daje nieskończenie wiele możliwości dekoracji pomieszczenia. Dlatego cieszy się rosnącą popularnością już nie tylko w hotelach, restauracjach i galeriach handlowych, ale też w zwykłych mieszkaniach. Jakie plusy ma takie rozwiązanie? Jak zrobić sufit podwieszany z oświetleniem LED?

Co to jest sufit napinany?

Sufity napinane stanowią ciekawą alternatywę dla sufitów podwieszanych z płyt kartonowo-gipsowych. Materiał, z którego powstają, to wytrzymała folia PCV lub termokurczliwa tkanina poliestrowa, którą wpina się w profile umieszczone na szerokości obwodu pomieszczenia. Dzięki temu jest bardzo lekki i nie obciąża stropu, a jego montaż trwa tylko kilka godzin. Nie wymaga równania powierzchni sufitu, a przygotowany na zamówienie przez wykonawcę materiał idealnie pasuje do wymiarów pomieszczenia. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę różnokolorowych sufitów napinanych o matowym i błyszczącym wykończeniu, chociaż w przypadku sufitów podświetlanych stosuje się raczej opcję transparentną (półprzepuszczalną).

Podświetlany sufit napinany – zalety i korzyści

Podświetlane sufity napinane coraz częściej pojawiają się w domach Polaków. Jakie mają zalety?

  • efektowny design;
  • energooszczędność dzięki wykorzystaniu podświetlenia LED oraz termoizolacja;
  • niewidoczne, rozproszone źródło światła, które tworzy klimatyczny nastrój w pomieszczeniu;
  • połączenie funkcji dekoracji z oświetleniem;
  • szybki i sprawny montaż: sufit napinany nie wymaga wiercenia w stropie;
  • odporność na wilgoć – świetne rozwiązanie nawet w wilgotnych łazienkach

Jak zrobić sufit napinany z oświetleniem LED?

Sufit napinany daje wiele możliwości podświetlenia. Można wykorzystać lampy LED, halogeny, lampy stropowe, a dzięki technologii światłowodowego oświetlenia da się uzyskać efekt gwieździstego nieba na suficie. Na mocowanie tego rodzaju oświetlenia musimy przeznaczyć minimum 15-20 cm wysokości pokoju. Do podświetlenia LED sufitu stosuje się białe taśmy LED lub kolorowe taśmy LED RGB. Za pomocą ściemniaczy i sterowników możemy sterować natężeniem i kolorem światła.

Jak wykonuje się podświetlenie sufitu napinanego? W montażu podświetlanych sufitów napinanych specjalizuje się firma nowoczesnyefekt.pl, która profesjonalnie zajmie się napinaniem sufitu i zainstalowaniem podświetlenia. Schemat działania polega na umieszczeniu folii transparentnej na suficie i umieszczeniu nad nią świecących diod. Folia jest uelastyczniana przez podgrzewanie, a po ochłodzeniu napina się i kurczy. Dzięki temu nie ma ryzyka, że sufit straci kształt. Diody należy podłączyć do ściemniacza lub sterownika, a następnie do źródła zasilania.

Podświetlane sufity są uniwersalnym, efektownym rozwiązaniem dla każdego domu. Dzięki nim w każdym wnętrzu możemy stworzyć wyjątkowy, niepowtarzalny klimat.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
332 wyświetlenia
bookmark icon

1 thoughts on “Podświetlany sufit napinany – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *