Salon

Podwieszany sufit na wiele sposobów – inspiracje

• Zakładki: 300 • Komentarz: 2


Trendy w projektowaniu wnętrz zmieniają się nieustannie, choć można zauważyć, że pewne nurty utrzymują swoją popularność od kilku sezonów. Projektanci wnętrz poszukują coraz oryginalniejszych rozwiązań, które zachwycą odbiorców. Kreatywne metody na wykończenie wnętrza nie omijają też sufitu.

Biały i nudny sufit już dawno odszedł do lamusa. Nawet w minimalistycznych wnętrzach pojawiają się niezwykle rozwiązania wykończenia sufitów. Jednymi z najmodniejszych sposobów na wykończenie wnętrza jest wykonanie sufitu podwieszanego lub napinanego. Oto najciekawsze pomysły, które proponujemy wraz z firmą Efekt.

Sufit napinany lustrzany do nowoczesnych wnętrz

Jednym z popularniejszych i jednocześnie doskonale się prezentujących rozwiązań jest sufit napinany z lustrzanym efektem. Taki rodzaj sufitu dodaje wnętrzu niezwykłej elegancji. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o ciemnym suficie. Nawet czarna powierzchnia sufitu odbija światło, więc nie wpływa optycznie na rozmiar przestrzeni. W niewielkim wnętrzu sufit lustrzany pozwoli uzyskać efekt większej przestrzeni.

Sufit napinany z nadrukiem

A gdyby tak na suficie umieścić obraz? To możliwe! Umożliwia to technika sufitu napinanego, wykonanego z folii PVC. Na tworzywie PVC można z łatwością wykonać dowolny nadruk, który wybierzesz. Mogą to być zarówno korony drzew, lecący klucz ptaków, chmury, jak i widok na konstelację gwiazd. Dla wzmocnienia efektu warto podświetlić sufit przy pomocy taśm LED. To uwydatni kolor i sprawi, że nadruk zyska efekty 3D. Taki sufit doskonale sprawdzi się zarówno w młodzieżowym pokoju, jak i w nowoczesnym salonie.

Sufit napinany z liniami świetlnymi LED

Aranżując sufit, warto od razu pomyśleć o rodzaju oświetlenia, jakie wybierzemy. Nowoczesne technologie umożliwiają nam uzyskanie ciekawych efektów świetlnych, które urozmaicą wnętrze. Zamiast klasycznych lamp można zdecydować się na oryginalne linie świetlne w suficie napinanym. Takie linie wykonane są z taśm LED, których światło jest bardzo przyjazne dla użytkowników.

Taśmy LED mogą być poprowadzone przy krawędzi sufitu. W nowoczesnych wnętrzach doskonale będzie wyglądać sufit podzielony świetlnymi liniami w geometryczne kształty. Romantykom z pewnością spodoba się sufit napinany przedstawiający gwieździste niebo. LEDy rozmieszczone są na kształt gwiezdnych konstelacji, co daje niezwykły efekt!

comments icon2 komentarze
2 komentarze
382 wyświetlenia
bookmark icon

2 thoughts on “Podwieszany sufit na wiele sposobów – inspiracje

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane