Różne

Posprzątaj dom – odmień życie!

• Zakładki: 24


Podobno większość wielkich rewolucji zaczyna się w naszych głowach. I mam tutaj na myśli nie tylko te rewolucje znane nam z kart historii, ale również te z pozoru niewielkie, mające miejsce w naszych domach. Z czym kojarzy Wam się taka rewolucja? Z przemalowaniem ścian, gruntownym remontem, zmianą mebli? A może, żeby przeprowadzić wielką zmianę, wcale nie trzeba dużych nakładów finansowych? Czasem największe efekty można uzyskać, nie kupując nowe rzeczy, a raczej pozbywając się starych! Opróżnianie strychów i piwnic – bo o tym dziś mowa wcale nie jest takie proste, jak się wydaje…

Przez wiele lat życia gromadzimy wiele przedmiotów. Kupujemy, dostajemy w prezencie lub w spadku. Normalna kolej rzeczy. Z niektórymi przedmiotami jest nam łatwiej się rozstać, z drugimi już troszkę gorzej. Tłumaczymy się przed sobą, że się przyda, że przecież całkiem dobre i szkoda wyrzucić… Jednocześnie tworzymy pokaźny składzik, który z roku na rok rozrasta się. Zmagazynowane przedmioty najczęściej upychamy w piwnicy i na strychu. Ale w końcu i tam przestrzeń się kończy. Wówczas to sygnał, że nadszedł czas ostatecznych porządków! Tylko jak zacząć?

Opróżnianie strychów i piwnic może być proste

Najważniejsze, by się odpowiednio zmotywować do robienia porządków. Zanim więc zabierzecie się za rewolucje w domu, wyznaczcie sobie konkretny cel — to znacznie ułatwi Wam działanie i sprawi, że nie porzucicie porządkowania w połowie. Takim celem może być stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla całej rodziny – wówczas z pewnością wszyscy chętniej zaangażują się w porządki.

Plan działania to podstawa

Gdy już ustaliliście cel, do którego macie zamiar dążyć, czas przejść do kolejnego punktu. Czas zmierzyć się z naszymi demonami! Najpierw warto wszystko powyjmować z porządkowanego pomieszczenia, opróżnić wszystkie półki i regały. Taką wolną przestrzeń znacznie lepiej zorganizować i jest mniejsze ryzyko „przekładania z miejsca na miejsce”, Następnie pogrupujcie zgromadzone przedmioty – kuchenne sprzęty, ubrania, dziecięce zabawki, itd. Gdy podzielicie wszystkie skarby, czas na najtrudniejsze zadanie. Trzeba każdą z grup posortować i przejrzeć bardzo dokładnie i krytycznie przyjrzeć się wszystkim przedmiotom.

Jestem pewna, że odkryjecie sporo ukrytych skarbów. Ale uwaga! Podczas takiego gruntownego opróżniania strychów i piwnic trzeba odsunąć wszystkie sentymenty na bok. Tylko wówczas uda się ta misja.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
91 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *