Technologie dla domu

Poznaj wszystkie fakty i mity na temat klimatyzacji

• Zakładki: 26 • Komentarz: 1


Klimatyzacja to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które pozwala nam zwiększyć komfort życia w czasie upalnych dni. Kilka lat temu klimatyzatory były dość kosztowne, jednak z roku na rok, producenci klimatyzatorów szykują dla nas coraz lepszą i coraz atrakcyjniejszą ofertę. Klimatyzacja w domu to prawdziwe wybawienie dla osób, które mieszkają od zachodniej lub południowej strony, gdzie słońce operuje przez długi czas. To co hamuje wiele osób przed zakupem klimatyzacji, to liczne mity, które utrwaliły się w obiegowej opinii. Dziś postanowiliśmy obalić najpopularniejsze z nich i potwierdzić prawdziwe informacje. 

Czy klimatyzacja jest głośna?

Nowoczesna klimatyzacja jest bardzo cicha – szczególnie urządzenia typu split. Najgłośniejszym elementem w klimatyzatorze jest sprężarka. W klimatyzacji split sprężarka znajduje się na zewnątrz pomieszczenia. Najgłośniejszymi modelami klimatyzatorów są klimatyzatory przenośne. Wybierając rodzaj klimatyzatora warto zwrócić uwagę na parametr głośności podany przez producenta. Wówczas możemy wybrać model, którego praca będzie najmniej uciążliwa dla nas, a w przypadku klimatyzatora split – dla naszych sąsiadów.

drewno, biuro, dom, stół

Czy klimatyzacja może być niebezpieczna dla zdrowia?

Bardzo często można spotkać się z opinią mówiącą o szkodliwym wpływie klimatyzacji na zdrowie. To także mit, który sprawia, że wiele osób rezygnuje z zakupu klimatyzacji. Dobrze użytkowana klimatyzacja w żaden sposób nie szkodzi domownikom, a wręcz przeciwnie. Odpowiednia temperatura we wnętrzu chroni przed przegrzaniem, a także poprawia komfort snu w nocy. Wiele dostępnych aktualnie modeli ma także funkcję jonizowania powietrza. Jonizator oczyszcza powietrze z drobnoustrojów, które mogłyby zaszkodzić mieszkańcom. Każdy klimatyzator ma też specjalne filtry, które oczyszczają powietrze z kurzu i pyłów. 

A skąd wziął się taki mit? Wiele osób nieprawidłowo korzysta z klimatyzacji, ustawiając zbyt niską temperaturę. W momencie wyjścia z klimatyzowanego pomieszczenia organizm przeżyje pewien szok termiczny, co nie jest dla niego korzystne. Drugim najczęściej popełnianym błędem, jest brak odpowiedniego serwisowania klimatyzacji. Należy przed każdym sezonem letnim przeprowadzić serwis klimatyzacji, wymienić filtry, przeczyścić urządzenie i sprawdzić czy wszystko działa. 

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat klimatyzacji? Specjaliści z Centrum Rekuperacji mają dla Was porcję sprawdzonych informacji!

comments icon1 komentarz
1 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Poznaj wszystkie fakty i mity na temat klimatyzacji

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *