Budowa i remont

Prefabrykaty betonowe – poznaj rodzaje i zastosowanie

• Zakładki: 68


Wznoszenie konstrukcji należy sobie ułatwiać, by prace mogły przebiegać szybciej. Do tego służą prefabrykaty betonowe, czyli grupa produktów wykorzystywanych do budowy nawet bardzo skomplikowanych konstrukcji. Warto poznać rodzaje i zastosowanie prefabrykatów betonowych. Co warto wiedzieć na ich temat?

Prefabrykaty betonowe – poznaj rodzaje tych materiałów

Wśród materiałów budowlanych, jakimi są prefabrykaty betonowe znajdziesz rozmaite rodzaje. Z prefabrykatów wykonasz stropy, nadproża, mury oporowe. Do prefabrykatów należą popularne pustaki, płyty drogowe. W technice prefabrykacji można wykonać także schody. Wszystkie wykonywane są zawsze według indywidualnego projektu. Jeśli chodzi o stropy do wyboru jest kilka rodzajów produktów prefabrykowanych. Można zdecydować się na stropy WPS, które sprawdzają się do wymiany stropów w starym budownictwie. Do nowoczesnych konstrukcji odpowiedni będzie znacząco przyspieszający prace strop filigranowy. Najbardziej znanym i najchętniej wybieranym stropem jest strop Teriva. 

Dlaczego warto sięgać po prefabrykaty betonowe? 

Przede wszystkim tego rodzaju materiały są wykonywane pod konkretny projekt budowlany. Można zatem nie tylko przyspieszyć pracę, ale i uniknąć błędów. Prefabrykaty betonowe to solidne konstrukcje monolityczne, które zapewniają trwałość na lata. Dzięki ich zastosowaniu ogranicza się prace wykończeniowe i można tym samym zaoszczędzić. Do wykonania prefabrykatów betonowych wykorzystywany jest beton najwyższej jakości o dużej odporności na ściskanie, ścieranie, a także wilgoć. Prefabrykaty betonowe sprawdzają się do budowy ścian konstrukcyjnych, nośnych, piwnic, stropów. Z prefabrykatów można wykonać balkony, schody zewnętrzne, a także schody wewnętrzne. Dzięki ich zastosowaniu można uniknąć deskowania, a także ograniczyć ilość podpór. Artykuł powstał przy współpracy z firmą Budmater – wyroby betonowe:  budmater.pl.       

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *