Budowa i remont

Projektowanie wnętrz mieszkań w stylu boho – jak urządzić mieszkanie w stylu boho?

• Zakładki: 22


Boho to styl zapoczątkowany przez francuskich artystów. Po rewolucji w 1799 roku wielu tamtejszych twórców utraciło swój majątek – a to zmusiło ich do minimalistycznego stylu życia. Nosili luźne stroje i urządzali wnętrza intuicyjnie – z wszelkich dostępnych elementów.

Dzisiaj styl boho zyskuje coraz większą popularność. Najważniejsza jest w nim swoboda twórcza, oryginalność i własna ekspresja. Styl boho to ucieczka od monotonnych, zimnych, minimalistycznych wnętrz i powrót do przytulnych pomieszczeń o oryginalnym charakterze. Każde mieszkanie w stylu boho jest inne i niepowtarzalne.

Mieszkanie w stylu boho – wyraziste i mocne kolory

Styl Boho

Przy projektowaniu wnętrz mieszkań w stylu boho nie bój się używać mocnych i wyrazistych kolorów. Meble i dodatki do mieszkania w stylu boho powinny mieć różne kolory, faktury i kształty. Połącz wszystkie elementy tak, aby stworzyć wnętrze idealne do odpoczynku. Wpleć odcienie pomarańczy, żółci i czerwieni – które w odpowiednich proporcjach wpłyną pozytywnie na Twoje samopoczucie. Nie zapomnij o kolorowych dywanach i gobelinach na ścianie. Liczy się Twoja ekspresja!

Mieszkanie w stylu boho – bogate wzornictwo i klimatyczne meble

Artystyczne dekoracje i aranżacje

Meble w stylu boho opowiadają swoją własną historię. Znalezione na targu lub w butiku z meblami vintage zachwycają oryginalnością. Mieszkanie w stylu boho to takie, w którym nie może zabraknąć mebli własnoręcznie robionych lub przerabianych. W domu w stylu boho jest mnóstwo naturalnych materiałów i roślin. Meble z drewna, kamienia i wikliny świetnie dopasują się z kolorowymi tekstyliami i ozdobami.

Mieszkanie w stylu boho – artystyczne dekoracje i akcesoria

Dekoracje - boho

Projektowanie wnętrz mieszkań w stylu boho to skupienie się w głównej mierze na dekoracjach i akcesoriach. Przy kreowaniu mieszkania w stylu boho wyobraź sobie idealne miejsce do odpoczynku, jak i radosnego spędzania czasu w gronie znajomych. Koniecznie zainwestuj w niskie stoliki kawowe, pufy i kadzidełka. Wyeksponuj pamiątki i inne sentymentalne przedmioty — nadadzą one wyjątkowy klimat Twojemu mieszkaniu. A Ty posiadasz mieszkanie urządzone w stylu boho? Zainspiruj innych i zamieść jego zdjęcie w komentarzu!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
179 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *