Dodatki

Przegląd telewizorów Philips – jaki wybrać do dużego salonu?

• Zakładki: 55


Chcesz kupić nowy telewizor do twojego przestronnego salonu? Sprawdź polecane modele marki Philips! Sprzęty cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników przede wszystkim ze względu na Ambilight – atrakcyjne wizualnie podświetlenie wzdłuż krawędzi, które sprawia, że możesz poczuć się jak w samym centrum akcji!

Telewizor do salonu – czym się kierować przy zakupie?

Myślisz nad wymianą telewizora w salonie na nowszy model? Zdecyduj się na propozycję, która zamieni pokój w domowe centrum rozrywki! Dobrze, by urządzenie sprawdzało się zarówno do oglądania filmów i seriali, uważnego śledzenia transmisji sportowych oraz grania w gry na konsoli. Dlatego uważnie przyjrzyj się specyfikacji technicznej i opiniom na temat telewizorów cieszących się dużą popularnością.

Zanim zaczniesz je porównywać, określ, jakiego modelu szukasz i jakim budżetem dysponujesz. Na rynku jest najwięcej telewizorów LED. Jeśli zależy ci na możliwie największej przekątnej ekranu, taki zakup wydaje się rozsądny. Pamiętaj jednak, by szukać przede wszystkim sprzętów z tzw. Full-Array LED. Oznacza to, że diody LED, podświetlające matrycę, znajdują się za całą powierzchnią ekranu. Pozwala to na precyzyjniejsze sterowanie podświetleniem i osiąganie lepszych efektów wizualnych.

Prawdziwą rewolucją są jednak telewizory OLED. Matryca składa się w nich z samoświecących pikseli, co pozwala osiągnąć nieskończony kontrast, nieprzeniknioną czerń, czystą biel. Trzeba się jednak liczyć z wysokimi cenami tego typu sprzętów – zwłaszcza, jeśli zależy ci na urządzeniu o dużych wymiarach.

Czy do dużego salonu potrzebujesz jak największego telewizora? Wszystko zależy od tego, jak daleko będziesz siedzieć od odbiornika. Może się okazać, że dzięki ustawionej bliżej sofie możesz zdecydować się na mniejszy telewizor. W przypadku telewizorów o rozdzielczości 4K, na każdy cal przekątnej przypada 2,1 cm odległości. I tak na przykład dla 55-calowego telewizora 4K rekomendowana odległość wynosi 116 – 231 cm, dla 75-calowego – 158 – 315 cm.

Zwróć uwagę, że kupując telewizor marki Philips, z podświetleniem Ambilight wzdłuż krawędzi, które dynamicznie zmienia się w zależności od odtwarzanych scen, możesz liczyć na obraz, który wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. Pozwoli ci to zdecydować się na tańszy, mniejszy telewizor, bez straty na doznaniach wizualnych.

Na jakie inne parametry zwracać uwagę, porównując poszczególne modele? Przyjrzyj się przede wszystkim:

  • procesorowi;
  • technologii optymalizacji obrazu i dźwięku;
  • systemowi smart TV;
  • łatwemu sterowaniu;
  • liczbie i rodzajom złączy;
  • atrakcyjnemu designowi.

Polecane telewizory Philips – najlepsze modele

Które telewizory marki Philips cieszą się największą popularnością? Zobacz chętnie wybierane sprzęty!

  • PHILIPS 55PUS8118/12 – co powiesz na 55-calowy model LED za niewiele ponad 2500 zł? To prawdziwa okazja! Zachwyci cię nie tylko podświetlenie Ambilight, ale kinowa jakość obrazu i dźwięku, którą zapewniają systemy Dolby Vision i Dolby Atmos. Złącze HDMI 2.1 sprawia, że możesz w pełni wykorzystać możliwości konsoli nowej generacji – to prawdziwa gratka dla graczy! Docenisz łatwe sterowanie głosowe – pomoże ci w tym Asystent Google oraz kompatybilność z Alexa.
  • PHILIPS 65PML9008/12 – 65-calowy sprzęt LED kupisz za ok. 5000 zł. Zachwyci cię jakość obrazu (to zasługa technologii mini-LED), którą uwypukli dynamiczne podświetlenie Ambilight. To idealny wybór dla kinomanów, ale i graczy. Procesor Philips P5 wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji, by odwzorować, jak ludzki mózg przetwarza bodźce wizualne, uwypuklając detale, na które naturalnie zwracasz największą uwagę.
  • PHILIPS 65OLED718/12 – zależy ci na modelu OLED? Ten 65-calowy telewizor kupisz za mniej niż 7000 zł. Jeśli nie chcesz iść na żadne kompromisy względem tego, co widzisz na ekranie, nie ma lepszej propozycji! Zachwycą cię doskonałe kąty widzenia, a Ambilight tylko wzmocni jakość doznań. Procesor P5 AI Perfect Picture sprawia, że obraz jest płynny i realistyczny – zachwyci cię niezależnie od tego, jakiego rodzaju filmy i serialne najchętniej oglądasz.

Chcesz sprawdzić więcej modeli? Zobacz wszystkie telewizory Philips w sklepie MediaMarkt i wybierz urządzenie do twojego salonu!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *