Różne

Przeprowadzka to nie koniec świata

• Zakładki: 33


Z każdym rokiem toczymy życie w coraz większych rozjazdach – jesteśmy wręcz obywatelami świata. Na zakupy do Mediolanu, wakacje na Teneryfie, konferencja w Wiedniu. Także w kwestii mieszkania wiele się zmienia. Obecne pokolenie nie jest przywiązana tak bardzo do naszego miejsca urodzenia czy zamieszkania jak pokolenie naszych rodziców czy dziadków. Zmieniamy swoje lokum kilkukrotnie w ciągu życia. Rekordziści zmieniają mieszkanie nawet kilka razy w trakcie roku! Jeżeli jednak przeprowadzka to dla Was totalna nowość, to warto poznać kilka złotych zasad, aby przebiegła ona sprawnie, bez nerwów i komplikacji.

Oczyścić teren!

Nie jest tajemnica poliszynela fakt, że lepiej przeprowadza się mniejszą ilość rzeczy. Zanim zaczniecie „akcję przeprowadzkę” zróbcie solidne porządki w swoim dobytku. Przeselekcjonujcie ubrania, postarajcie się opróżnić zapasy żywnościowe. Przeanalizujcie ile razy używaliście tego zapasu kołder upchniętego w skrzyni. Może warto część rzeczy oddać potrzebującym, albo do schronisk dla zwierząt?

Porządek musi być

Kolejnym kluczem do sukcesu jest przygotowanie czegoś w co zapakujemy nasz dobytek. Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii są solidne kartony. Chronią swoją zawartość przed uszkodzeniem podczas transportu. Plusem tego rozwiązania jest możliwość uporządkowania i posegregowania pakunków. Warto wcześniej przygotować strategię pakowania –  co do którego pudełka i w jakiej kolejności. Każde pudełko opisz zgodnie z zawartością. Bedzie to ułatwieniem przy rozpakowywaniu.

Nawet na koniec świata

Przeprowadzki w obrębie kraju są już czymś normalnym. Coraz częściej zdarza się, że nowe miejsce zamieszkania leży poza granicami Polski. Przeprowadzki z Polski do Anglii, Niemiec, Holandii czy innych krajów europejskich zdarzają się coraz częściej. Na szczęście coraz większa liczba firm transportowych świadczy usługi przewozu przedmiotów – nawet tak dużych jak meble czy sprzęt AGD – za granicę. Profesjonalnie zorganizowany transport gwarantuje, że waszym pakunkom nic nie stanie się w trasie i bezpiecznie dojadą do miejsca nowego lokum

Macie za sobą doświadczenia związane z przeprowadzkami? A może macie swoje skuteczne sposoby na pakowanie?

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
5 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *