Budowa i remont

Kartony i porządki po remoncie

• Zakładki: 43 • Komentarz: 4


Przeprowadzka – jak nie dać się zwariować i dobrze się zorganizować?

Tak, w pewnym momencie nadejdzie taki czas, kiedy to zakończymy remonty, zmiany, aranżacje i … przeprowadzki nadejdzie czas. Jak porządnie sie zorganizować i mile wspominać ten reorganizacyjną chwilę?

hand-truck-564238_1920Przeprowadzka nie musi być stresująca, a wręcz odwrotnie – może być oczyszczająca. Dzięki konieczności poskładania i pozbierania swoich rzeczy na nowo, przejrzenia wszystkich drobnych przedmiotów, robimy gruntowne porządki. To idealna okazja do tego, by pozbyć się nadmiaru rzeczy, dokonać selekcji pamiątek i ozdób – zazwyczaj to one robią u nas największy bałagan. Niestety tkwią w nas pierwiastki natury chomików, lubimy pochować nieprzydatne przedmioty na rzecz późniejszego ich użycia – zazwyczaj jednak nie nadarza się taka okazja do wykorzystania ich ponownie. Dlatego przeprowadzki są nam potrzebne – dokładnie tak samo, jak i remonty oraz rearanżacje przestrzeni.

Od czego zacząć?

Oczywiście od planów. Powinniśmy przejść przez dokładnie ten sam system organizacyjny co przy rozpoczęciu remontów. Najpierw przeanalizujmy sytuację zastaną: ile mamy rzeczy? Jakie to są rzeczy? Jak je przetransportować? A później – do dzieła. Po zdobyciu odpowiednich akcesoriów przeprowadzkowych, takich jak kartony, folie, taśmy oraz organizacji transportu i siły fizycznej w postaci dobrze zbudowanych mężczyzn, możemy rozpocząć proces porządkowania.

Jakie akcesoria wybrać? Osobiście polecam kartony – pudła są najbardziej wdzięcznym materiałem. Są stosunkowo silne, można wybrać ich grubość, wielkość oraz system zamykania. Mogą pomieścić wiele drobnych przedmiotów, a także umożliwiają ich łatwe usadowienie w samochodzie transportowym. Skąd zdobyć kartony? Oczywiście, można zdobyć kartony używane na przykład ze sklepu, jednak będą one bardzo różnych rozmiarów, niekoniecznie będą to kartony zamykane od góry, a także ich wytrzymałość również będzie już ograniczona. Dlatego zawsze warto się zastanowić, czy nie lepiej zakupić nowe kartony, by w bezpieczny i łatwy sposób przetransportować swoje rzeczy. Łatwo i sprawnie można zamówić kartony przez internet, na przykład kontaktując się z firmą http://janbox.pl – producentem opakowań. Posiadając podobne kartony, zwiększacie możliwość ich dogodnego ułożenia w samochodzie. Oprócz kartonów zamówcie również folie stretchowe do zabezpieczenia cennych mebli oraz taśmy klejące, najlepiej szerokie, które pozwolą Wam sprawnie zamknąć kartony i zabezpieczyć je przed niekontrolowanym otwarciem.

Transport

Warto od razu przemyśleć transport rzeczy kruchych, takich jak kieliszki, szklanki, porcelana oraz kwiatów. Szkło i ceramikę należy obłożyć folią bąbelkową i gazetami, a kwiaty umieścić w perforowanych kartonach, które pozwolą im oddychać i zapewnią dostęp do światła – mały, bo mały, ale jednak!

Przeprowadzka to idealny moment na uporządkowanie swojego życia, to czas wspomnień i nowych postanowień. Jeśli dobrze przygotujemy się do niej, to z pewnością nie będziemy się złościć na siebie i denerwować, że coś idzie nie tak. Warto sobie wszystko zaplanować, rozpisać, stworzyć szkicowy harmonogram działań, by nie robić wszystkiego w jednym momencie, a dać sobie czas na swobodne przeżywanie reorganizacji życia.

 

comments icon4 komentarze
4 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

4 thoughts on “Kartony i porządki po remoncie

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane