Pokój dziecka

Przygotuj pokój dla dziecka – czego nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju?

• Zakładki: 71 • Komentarz: 2


Ciąża to czas pełen emocji – rodzice przygotowują się na przyjęcie nowego członka rodziny. Szkoła rodzenia, zmiana trybu życia oraz przygotowania mieszkania są bardzo ważne. W tym artykule zajmiemy się tym, jak przygotować pokój dziecięcy, by niczego w nim nie zabrakło.

Jak urządzić pokój dla niemowlaka? Jakie łóżeczko dla niemowląt i meble dziecięce wybrać?

Sklepy z akcesoriami dla dzieci kuszą kolorowymi mebelkami i dodatkami. Rodzicom, którzy spodziewają się pierwszego dziecka trudno niekiedy określić, co jest niezbędne w pokoju niemowlaka, co się przydaje, a co jest zbędne. Warto podpytać rodzinę i przyjaciół, z czego i jak często korzystali.

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, najlepiej postawić na minimalizm. Mniej mebli to większa przestrzeń dla Ciebie i dziecka. Docenicie to już niebawem, gdy maluch zacznie raczkować.

Łóżeczko dla niemowląt możecie w pierwszych miesiącach zastąpić kołyską, chociaż nie jest to rozwiązanie na stałe. Dziecko zrobi się zbyt ruchliwe, urośnie i wtedy spanie w kołysce będzie dla niego niebezpieczne. Doskonale sprawdza się łóżeczko dziecięce z szufladą, w której schowasz pościel dla dziecka i kocyki. Śpioszki, ubranka czy kosmetyki schowaj w komodzie, a jeśli pokoik jest mały, wybierzcie komodę z przewijakiem dla niemowląt.

Pokój dziecięcy – na jaki kolor pomalować ściany w pokoju dla dziecka?

Zdecydowana większość zabawek, akcesoriów i gadżetów dla dzieci jest w wielokolorowa – ma to przyciągać wzrok rodziców, rozczulać i w efekcie skłaniać do zakupów. Oczywiście podobają nam się kolorowe zabawki, jednak za dużo kolorów może powodować u dziecka pobudzenie, trudności z zasypianiem, rozdrażnienie.

Dlatego ściany w pokoju dziecięcym warto pomalować na jasne, pastelowe kolory. Dzięki temu pokój będzie rozświetlony, przyjazny dziecku, również gdy ono podrośnie. Malowanie ścian warto wykonać jak najwcześniej, by pokój zdążył się dobrze przewietrzyć. Do malowania ścian wybieraj farby antyalergiczne, przyjazne małym dzieciom.

Zabawki dla dziecka – czy warto kupować zabawki dla niemowlaka?

Gdy Wasze dziecko przyjdzie na świat, z pewnością zostanie obdarowane pluszakami, grzechotkami i karuzelami przez Waszych bliskich. Dlatego proponujemy, byście dla maluszka przygotowali jedną zabawkę, a resztę uzbieracie w przeciągu kilku tygodni.

To, jak urządzicie kącik dla dziecka, zależy od warunków, jakimi dysponujecie oraz tego, czy na początku wolicie spać w jednym pokoju z dzieckiem, czy jesteście zwolennikami oddzielnych przestrzeni. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy i wybierając jedno z nich, warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

Wspólny pokój może być wygodniejszy dla mamy, która najczęściej pozostaje z dzieckiem na urlopie macierzyńskim. Pamiętajcie jednak, że tata będzie wstawał rano do pracy i – żeby w niej funkcjonować – potrzebuje minimalnej dawki snu. Wstający tata może wybudzić malucha, którego być może dopiero udało Ci się uśpić po całej nieprzespanej nocy.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
68 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Przygotuj pokój dla dziecka – czego nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane