Architektura

Realizacja domu pod klucz- co to znaczy i czy warto się na to zdecydować

• Zakładki: 141


Budowa własnego domu to kosztowna i złożona inwestycja. Niektórzy realizują ją sami i dobierają ekipę do każdego etapu, inny oddają całość inwestycji zewnętrznej firmie. Szczególnie ten drugi sposób w ostatnim czasie zyskuje na popularności, jako tzw. realizacja domu pod klucz. W naszym artykule wyjaśniamy na czym polega ta metoda. Przedstawiamy także jej wady jak i zalety oraz prezentujemy ciekawą ofertę lidera tego typu usług.

Na czym polega metoda realizacji domu pod klucz

W zasadzie można by powiedzieć, że w metodzie „pod klucz” odbieramy klucze, wnosimy rzeczy i wszystko jest gotowe. W dużym uproszczeniu oczywiście na tym właśnie polega ta metoda. Do całościowej realizacji inwestycji wybieramy jednego partnera, który odpowiada za każdy etap i realizuje cały budżet. Zakres usług takich firm świadczących takie usługi jest bardzo szeroki. Od kwestii formalnych związanych z zakupem działki i wyborem projektu domu, po wykończenie wnętrz i terenu samej działki. To na jaki zakres umówimy się zależy od nas. Ale zazwyczaj większość wybiera współpracę od etapu wykonania fundamentów aż do tzw. stanu developerskiego.

Wady i zalety metody budowy domu pod klucz

Metoda realizacji domu pod klucz ma swoich zwolenników i przeciwników, ma też swoje wady i zalety. To co jest podstawową wadą tej metody może być też jej zaletą. Najważniejsze w sukcesie tak realizowanego projektu jest wybór doświadczonego i rzetelnego partnera. Jeśli na tym etapie popełnimy błąd, wycofanie się z takiej umowy z pewnością podniesie koszty inwestycji i opóźni ją. Ale jeśli wybierzemy partnera sprawdzonego, doświadczonego może okazać się, że to co dla innych jest trudnym procesem dla nas będzie przyjemnym etapem w życiu.

Doświadczenie i oferta New House w zakresie realizacji domów pod klucz

Jednym z liderów tego runku jest firma New House. Oprócz kompleksowej oferty i dużego doświadczenia oferują w skali rynku bardzo unikatowe benefity. Po pierwsze decydując się na współpracę z nimi, można jednocześnie wybrać do realizacji któryś z projektów z ich katalogu. Przy każdym projekcie możemy zapoznać się z jego kosztami realizacji lub ogólnie skorzystać z dostępnego na stronie kalkulatora kosztów budowy. W końcu duże doświadczenie New House wynika z wielu lat obecności na rynku i setek realizacji dla klientów. Z nimi wszystkimi możemy zapoznać się na ich stronie w zakładce „nasze realizacje”. Realizacja domu pod klucz z New House może być właśnie tym wyborem przy którym projekt „budowa nowego domu” nie dostarczy nam kłopotów i pozwoli nawet oszczędzić lub zrealizować inwestycję w założonym budżecie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
89 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *