Budowa i remont

Remont domu i mieszkania – jakich narzędzi potrzebujesz?

• Zakładki: 23 • Komentarz: 2


Samodzielne przeprowadzenie remontu to duże wyzwanie! Na szczęście przy odpowiedniej dozie cierpliwości i dobrze dobranych narzędziach remont można nie tylko przeżyć, ale nawet polubić. Dziś podpowiemy, jakie narzędzia i elektronarzędzia warto mieć w swoim domowym warsztacie. We wszystkie potrzebne narzędzia zaopatrzycie się w sklepie internetowym Figot

Dokładna miara i poziomica to podstawa!

Żeby remont wyszedł perfekcyjnie, wszystko musi być perfekcyjnie wymierzone. Najlepiej do tego celu zakupić profesjonalną miarę, dzięki której dokładnie odmierzysz odległości. Najpopularniejsze są miary zwijane – najlepiej wybierz taką z metalu, która dzięki swojej sztywności zapewnia dokładniejszy pomiar. Jeżeli używasz miary w dużych wnętrzach, możesz postawić na nowoczesną miarę laserową. Duże znaczenie ma też porządna poziomica. To bardzo ważne narzędzie, gdy chcemy zamontować półkę, czy wykończyć podłogi. 

narzędzia, konstrukcja, rzemiosło

Wkrętarka i wiertarka — obowiązkowy duet przy remoncie domu

Jednymi z najczęściej używanych elektronarzędzi są wiertarka i wkrętarka. Wiertarka to narzędzie, które pozwoli wywiercić otwory w większości materiałów. Dzięki odpowiednim końcówkom doskonale sprawdzi się też do mieszania farb czy zapraw. Kupując wiertarkę, warto zwrócić uwagę na jej moc. Jeżeli masz zamiar wiercić w betonie (bloki z wielkiej płyty) koniecznie zaopatrz się w wiertarkę z udarem. Należy też pamiętać o zestawie solidnych wierteł! Zalety wkrętarki doceni każdy, kto będzie musiał złożyć meble — to niezwykłe ułatwienie! Wiele wkrętarek ma też opcję wiertarki, która sprawdzi się przy miękkich materiałach. Wybierając wiertarkę i wkrętarkę warto zastanowić się nad modelami akumulatorowymi. Mają one nieco niższą moc od urządzeń zasilanych sieciowo, jednak komfort pracy jest nieporównywalny. 

Pistolet do kleju na gorąco do drobnych poprawek

Nieocenionym narzędziem, które przyda się w każdym domu – nie tylko w przypadku remontu – jest pistolet do klejenia na gorąco. Używa się do niego specjalnego kleju w pałeczkach. Pod wpływem temperatury klej roztapia się. Przy pomocy pistoletu łatwo możesz nanieść konkretną ilość kleju na daną powierzchnię. Wraz ze stygnięciem, klej robi się coraz twardszy, tworząc trwałe połączenie. To doskonała metoda na szybkie wykonanie drobnych napraw w domu. 

Jakie są Wasze ulubione narzędzia, których najczęściej używacie w czasie remontu? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach i na naszym forum! 

comments icon2 komentarze
2 komentarze
104 wyświetlenia
bookmark icon

2 thoughts on “Remont domu i mieszkania – jakich narzędzi potrzebujesz?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane