Design

Rolety dzień noc – rodzaje, porady przy wyborze i montażu

• Zakładki: 160


Rolety dzień noc są bardzo eleganckimi roletami, które sprawdzają się do każdego rodzaju okien i cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Rolety okienne dzień noc można zakupić gotowe , ale także na zamówienie na wymiar. Dostępne są różne rodzaje od wolnowiszących, przez rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami po rolety mini.

Takie rolety okienne mogą być także wykonane z różnych materiałów od tkanin przez aluminium po rolety drewniane i dostępne są różne ich wzory i kolory np. szare. Przedstawiamy poszczególne rodzaje rolet dzień noc, a także porady przed zakupem i jak zamontować rolety dzień noc.

Rolety dzień noc – zastosowanie, konstrukcja

Rolety dzień noc to rolety okienne, których inna nazwa to rolety duo, a także niepoprawna z technicznego punktu widzenia żaluzje dzień noc to rolety, za pomocą których można swobodnie i wygodnie regulować dopływ światła słonecznego do pomieszczeń. Cechują się bardzo dużą elegancją od strony wewnętrznej pomieszczeń, w których są montowane. Z technicznego punktu widzenia rolety duo są unowocześnioną wersją rolet poziomych. Podobnie jak rolety poziome, żaluzje dzień noc produkowane są z dwóch warstw materiału. Warstwy te nachodzą na siebie lub się mijają w zależności od ustawienia i w ten sposób można za ich pomocą regulować dostęp światła słonecznego do pomieszczenia. Występują one wyłącznie jako rolety wewnętrzne.

Rolety dzień noc składają się z pasów transparentnych i pasów zaciemniających. Ilość wpuszczanego światła słonecznego do pomieszczeń reguluje się dowolnie przesuwając warstwy tkanin względem siebie. Istnieje także możliwość regulacji wysokości rolet dzień noc, opuszczając ją lub podnosząc. Dzięki zastosowaniu takiej kombinacji regulacji można okno niemal całkowicie zasłonić, zasłonić tylko częściowo lub pozostawić odsłonięte. Osoby, które chcą całkowicie zaciemniać swoje pomieszczenia powinny się zdecydować na rolety zaciemniające. Innym ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są rolety rzymskie.

Rolety dzień – montaż, zalety, wady, porady

Jak większość rozwiązań w budownictwie i wykończeniu wnętrz, także rolety duo mają wady i zalety. Jako największą ich zaletę przedstawia się ich łatwy bezinwazyjny montaż. To jak zamontować żaluzje dzień noc zależy przede wszystkim od rodzaju. Nieco inny jest montaż rolet wolnowiszących a nieco inny rolet w kasecie z prowadnicami. Kolejną zaletą, dzięki której rolety dzień moc cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników jest ich wysoka estetyka. Mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów, tkanin, drewna, czy aluminium i mogą mieć różne wzory i kolory wykończenia, od stonowanych, przez jaskrawe, aż po szare i białe. Bardzo dobre opinie rolety dzień noc zawdzięczają także temu, że dają możliwość swobodnej regulacji dopływu promieni słonecznych do pomieszczeń oraz zasłaniania ich przed wzrokiem nieproszonych widzów. Można je regulować w dowolny sposób, co również umożliwi przyciemnienie pomieszczeń na potrzeby korzystania z telewizora czy komputera.

Rolety dzień noc poza swoimi zaletami charakteryzują się również pewnymi wadami. Wśród wad rolet duo wymienia się przede wszystkim to, że pomimo wysokiej estetyki wewnętrznej, od strony zewnętrznej mogą być już znacznie mniej estetyczne. Kolejną wadą tego rozwiązania jest brak możliwości całkowitego, kompletnego zaciemnienia pomieszczeń. Niestety ich budowa nie pozwala na to, aby rolety te przylegały ściśle do szyby okna, a przez to zawsze będą się przedzierać promienia słoneczne. Rolety dzień noc mogą występować jedynie jako rolety wewnętrzne, brak możliwości ich zamontowania po zewnętrznej stronie szyby okiennej.

Rolety dzień noc – rodzaje

Najważniejsze rodzaje rolet dzień noc to:

  • rolety dzień noc wolnowiszące – popularnym rodzajem rolet okiennych dzień noc są rolety wolnowiszące, sprawdzają się przede wszystkim do dużych powierzchni okiennych, w związku z czym znajdują zastosowanie m.in. innymi na okna balkonowe, nazwa ich pochodzi od tego, że swobodnie zwisają pod swoim własnym ciężarem, dzięki temu, że swobodnie zwisają nie powstają na ich powierzchni żadne pofałdowania i są zawsze idealnie gładkie, wolnowiszące rolety dzień noc mogą być wykonywane na wymiar na zamówienie, to przydatna możliwość zwłaszcza w przypadku rolet na okno balkonowe, są łatwe w montażu także w przypadku, gdy okna posiadają nietypową listwę przyszybową, a co za tym idzie montaż do nich innych rodzajów rolet czy żaluzji jest mocno utrudniony, rolety wolnowiszące dzień noc montowane są wewnętrznie, bezinwazyjnie nad wnęką nad oknem lub przy samym suficie, dostępne są także w sprzedaży z półkasetą;
  • rolety dzień noc z prowadnicami w kasecie – prowadnice sprawiają, że materiał zawsze utrzymuje się idealnie w pionie, są one bardzo łatwe zarówno w montażu, jak i w demontażu i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych, czy specjalistycznych narzędzi, ich montaż jest bezinwazyjny, co oznacza, że montuje się je bez ingerencji w konstrukcję ramy okiennej, te rolety to zwinięciu chowane są w specjalnej kasecie, wykonanej z PCV lub aluminium, dzięki czemu nie osiada na nich kurz, rolety dzień noc z prowadnicami w kasecie montowane są bezinwazyjnie na specjalnych haczykach lub taśmie klejącej dwustronnej;
  • rolety dzień noc mini – montowane są bezinwazyjnie przy użyciu haczyków lub dwustronnej taśmy klejącej, sprawia to, że są one szybkie i łatwe w montażu i demontażu, rolety dzień noc mini mogą posiadać również prowadnice, co sprawia, że będą dopasowane do okna z dużą dokładnością, rolety mini to rozwiązanie estetyczne, które dostępne jest w różnych materiałach i wzorach, dostępne są kolory jaskrawe, eleganckie, a także białe, czy szare.

Rolety dzień noc – materiały, wzory, kolory

Rolety dzień noc wykonywane są z różnych materiałów i dostępne są w sprzedaży w różnych wzorach i wersjach kolorystycznych. Popularne są rolety dzień noc wykonane z tkanin, a także aluminiowe i drewniane. Szeroka paleta kolorystyczna obejmuje stonowane eleganckie kolory, przez barwy jaskrawe po biały i szary. Rolety dzień noc to bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie do zasłaniania i przyciemniania okien.

Marek Lont

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
120 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *