Budowa i remont

Ściana w nowej odsłonie – proste i efektowne sposoby

• Zakładki: 44


Co zrobić kiedy nie możemy patrzeć już na cztery ściany swojego salonu? Najprostszą odpowiedzią jest remont. Łatwiej jednak powiedzieć, niż zrealizować. Remont generalny z pewnością przyniesie efekty i pokój zmieni się nie do poznania. Są również wady tego rozwiązania – jakie? Przede wszystkim remont to kosztowne przedsięwzięcie. Materiały, usługi fachowców – to wszystko sporo kosztuje i potrafi solidnie nadszarpnąć domowy budżet. Remont jest też czasochłonny, czas jego wykonania zależy oczywiście od rozmachu i naszej wizji, jednak trzeba liczyć się z tym, że na kilku dniach się nie skończy. Jak zatem nadać ścianie świeżego wyglądu szybko i niedrogo? Podpowiadamy kilka sprawdzonych rozwiązań na każdą kieszeń!

Do tablicy!

A gdyby ściana pełniła rolę miejsca na notatki? Brzmi doskonale, ale jak z praktyczną realizacją takiego pomysłu? To prostsze niż myślisz! Rozwiązaniem jest tablica, na której można pisać kreda – podobnie jak na tej, która pamiętasz jeszcze ze szkolnych czasów. W większości marketów budowlanych dostępne są specjalne farby tablicowe – głównie w kolorze czarnym, ale zdarzają się też wyjątki. Możesz pomalować nią całą ścianę, lub wyznaczyć tylko fragment. Potem przygotuj w pobliżu zestaw kolorowej kredy i…. pisz, rysuj co tylko zechcesz. To świetny sposób na zostawianie rodzinnych notatek i informacji. Spokojnie, do tej tablicy nikt Cię nie wywoła!

Rodzinny album

Pamiętasz pierwsze rodzinne wakacje, święta bożego narodzenia, urodziny Twojej pociechy? W naszym życiu jest bardzo wiele chwil, które pragniemy uwiecznić i lubimy je wspominać przy wielu okazjach. Przejrzyj rodzinne albumy – nawet te z czasów Twojego dzieciństwa – i wybierz kilka ulubionych. Wybierz dla nich ozdobne ramy – w specjalnych pracowniach można zamówić passe-partout, które dodatkowo wyeksponuje fotografię. Ktoś może powiedzieć, że fotografie na ścianie to mało oryginalny pomysł. Zależy jak podejdziecie do tematu. Żeby uzyskać ciekawy efekt, zdecyduj się na ramy w różnych wielkościach, kolorach i stylach. Rozmieść je na ścianie tak, by stworzyły razem większą kompozycję.

Abecadło z pieca spadło

Czy po Twoim domu widać, że należy do Ciebie? Personalizacja to pozytywny trend w aranżacji wnętrz. Spraw, aby nikt nie miał wątpliwości, kto jest najważniejszy w tych czterech ścianach. Jak to zrobić? W tym przypadku sprawdzą się litery wycięte z metalu, plexi, drewna, sklejki, lub innego materiału. Skąd wziąć takie litery? Można wykonać je na zamówienie w firmie, zajmującej się frezowaniem, na przykład takiej jak ta http://frezujemy.com/. Nowoczesne maszyny i doświadczenie specjalistów sprawiają, że można zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty!

Jaki jest Wasz pomysł na przemianę ściany? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi pomysłami i inspiracjami!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *