Różne

Sposób na komfort i bezpieczeństwo? Zakup domu od dewelopera!

• Zakładki: 33


Wkraczając w dorosłość albo rozpoczynając nowy etap w życiu, wielu z nas myśli o przeprowadzce. Nic w tym dziwnego. Powiększająca się rodzina i nowe wyzwania wpływają na chęć zmiany otoczenia i dostosowania jej do aktualnych potrzeb. Na samym początku zastanawiamy się nad tym, czy inwestować w mieszkanie, czy w dom. Kiedy ta decyzja zostanie już podjęta, przychodzi czas na kolejne wybory. Jednym z nich jest odpowiedź na pytanie: budować samemu czy kupić gotowy dom od dewelopera? Coraz więcej osób decyduje się na to drugie rozwiązanie. Dlaczego warto z niego skorzystać i jak przygotować się do zakupu domu od dewelopera?

Dom od dewelopera – zalety

Każdy, kto choć przez chwilę zastanawiał się nad zakupem domu od dewelopera, z pewnością rozważał wszystkie „za” i „przeciw”. Dlaczego warto kupić dom od firmy deweloperskiej?

  • Dzięki temu oszczędzamy czas niezbędny na przykład na wybór odpowiednich materiałów.
  • Obowiązek kontaktu z ekipą budowlaną zostanie przeniesiony na dewelopera, dzięki czemu unikamy nadmiernego stresu.
  • Również po jego stronie znajduje się załatwienie wszelkich formalności, takich jak: kontakt z notariuszem czy licznymi urzędami.
  • Otrzymujemy nieruchomość „pod klucz”, w znaczniej mierze gotową do zamieszkania.
  • Choć może się wydawać, że zakup domu od dewelopera wiąże się z dużymi wydatkami, w rzeczywistości jest inaczej. Ceny nieruchomości od firm deweloperskich i ostateczne koszty budowy domu nie są bardzo rozbieżne.

Na co zwrócić uwagę kupując dom od dewelopera?

Podobnie, jak w przypadku innych nieruchomości, warto zastanowić się nad najlepszą dla nas lokalizacją Rodziny z dziećmi z pewnością docenią bliskość szkoły i przedszkola, a młode małżeństwa postawią raczej na bezproblemowy dojazd do centrum miasta.

Pomysłów na idealną lokalizację jest tyle, ile osób szukających wymarzonego domu. Jedni będą woleli zamieszkać w centrum metropolii, podczas gdy inni zdecydują się na to, aby osiąść poza granicami miasta. W każdym przypadku wyjątkowo istotne jest, aby dom od dewelopera znajdował się na osiedlu doskonale skomunikowanym z najważniejszymi punktami na mapie.

Poza tym, szukając domu marzeń, należy dokładnie sprawdzić firmę deweloperską, od której planujemy kupić nasze przyszłe „cztery kąty”. Najlepiej skorzystać w tym celu z internetu, odwiedzić tematyczne fora online i zapytać o opinie o deweloperze wśród znajomych. Takie działanie pozwoli nam uniknąć ewentualnych rozczarować, a przede wszystkim kłopotów związanych z brakiem wiarygodności firmy.

Przy okazji warto kontrolować dewelopera i jego działania związane ze sprzedażą i budową domu. Mowa przede wszystkim o kontroli wszystkich niezbędnych pozwoleń. Ich ewentualny brak może bowiem przekreślić marzenia o własnych czterech ścianach. Bardzo ważne jest też upewnienie się, że deweloper korzysta z ujednoliconych zasad mierzenia powierzchni mieszkalnej. Należy pamiętać, że jednym z głównych wyznaczników ceny nieruchomości jest przecież jej rozmiar.

Kolejnym aspektem, o który należy zadbać, jest kwestia ostatecznej ceny wybranej nieruchomości. Nie każdy pamięta o tym, że składa się na nią nie tylko wartość domu, ale również m.in. koszt przeniesienia praw własności budynku, działki i części wspólnych osiedla z firmy deweloperskiej na kupujących.

Artykuł powstał we współpracy z Osiedlem Dynastia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
84 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *