Ogród i balkon

Stwórz dżunglę na balkonie! Postaw na naturalne, łatwe w użytkowaniu rozwiązania

• Zakładki: 32


Tego, jak będą wyglądały tegoroczne wakacje, nikt z nas tak naprawdę nie wie. Czy jednak to oznacza, że o wypoczynku wśród bujnej roślinności musimy zapomnieć? W żadnym wypadku! Wystarczy zadbać o odpowiednią aranżację tarasu albo balkonu i już można cieszyć się upragnionym relaksem. Oto kilka pomysłów na to, jak zaaranżować przestrzeń na świeżym powietrzu i powiększyć powierzchnię mieszkania czy domu. Wykorzystaj mały stolik do ogrodu oraz kwietnik, aby zadbać o wyjątkowy nastój na wiosnę i lato.

Dżungla na balkonie – postaw (na) kwietniki

Nie ulega wątpliwości, że symbolem nadchodzącej wiosny są i będą kwiaty. Zadbaj więc o to, aby nigdy nie zabrakło ich na Twoim balkonie czy tarasie. Możesz skorzystać z tradycyjnych doniczek, które zamontujesz bezpośrednio na balustradzie. W ten sposób oszczędzisz miejsce i sprawisz, że będzie tam mógł stanąć na przykład mały stolik do ogrodu.

Innym pomysłem jest zakup dużych, stojących donic, w których z pewnością nie zabraknie miejsca na ulubione rośliny. W tym roku pójdziesz w kierunku krzewów, czy zdecydujesz się jednak na wielokolorowe kwiaty, które wspólnie stworzą tęczowy dywan? Decyzja należy do Ciebie. Planując kwietnik, pamiętaj jednak, aby kupować kwiaty dostosowane do warunków termicznych i świetlnych panujących na balkonie czy tarasie. W przeciwnym wypadku nie uda Ci się osiągnąć wymarzonego efektu.

Odrobina luksusu, czyli mały stolik do ogrodu idealny na posiłki „pod chmurką”

Nawet niewielki balkon czy taras mogą się okazać idealnym miejscem do spożywania wspólnych posiłków. Jeśli tylko pogoda okaże się odpowiednia, nie ma nic przyjemniejszego, niż śniadanie na świeżym powietrzu. O wygodę pomoże zadbać komplet wypoczynkowy. Wygodne krzesła i mały stolik do ogrodu wypełnią przestrzeń i nadadzą jej unikalnego charakteru.

Ciekawym trendem jest traktowanie balkonu lub tarasu jako przedłużenia domu czy mieszkania. Aby stało się to możliwe, warto wybrać mały stolik do ogrodu i pozostałe meble, których stylistyka będzie nawiązywała do wyposażenia wnętrz.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli stolików ogrodowych w różnych rozmiarach. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że na balkonie i tarasie zabraknie Ci miejsca.

Meble z drewna dodadzą uroku tradycyjnym przestrzeniom. Mały stolik do ogrodu wykonany z metalu wpisze się natomiast w projekt domu lub mieszkania pełen nowocześniejszych rozwiązań.

Przestrzeń dla dzieci – bezpiecznie i kolorowo

Balkon i taras mogą się również okazać świetną przestrzenią do zabaw dla najmłodszych. Wystarczy, że odpowiednio je zabezpieczysz, a w kilka chwil zyskasz dodatkowe metry kwadratowe. Wyłóż podłogę miękkimi matami i osłoń barierki tak, aby ograniczyć ryzyko uderzenia w metalowe elementy. Potem pozostaje już tylko zadbać o zapewnienie dzieciom ulubionych zabawek i cieszyć się, że spędzają wiele godzin na świeżym powietrzu.

Jeśli pomysłowo zaprojektujesz przestrzeń tarasu albo balkonu, z pewnością wystarczy Ci miejsca także na mały stolik do ogrodu. Wypijesz przy nim aromatyczną kawę, obserwując pociechy podczas zabawy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Cecil Prudence.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
89 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *