Pokój dziecka

Stwórz przytulny kącik dla najmłodszych. Wybierz fototapetę z Twoim obrazem

• Zakładki: 62 • Komentarz: 1


Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, wszystko się zmienia. Potrzeba nie tylko więcej cierpliwości i czasu, ale także miejsca w domu. O organizację pokoju dziecięcego warto zadbać jeszcze przed przyjściem na świat potomka. Z czasem nadchodzi również moment, w którym trzeba przeprowadzić gruntowny remont tego pomieszczenia. 

W nadaniu wyjątkowego charakteru pokojowi dziecięcemu zawsze pomogą kolorowe fototapety. Do ich stworzenia możesz wykorzystać Twoje obrazy i zdjęcia albo wybrać spośród wielu gotowych wzorów. Za każdym razem efekt będzie zaskakujący. O czym jeszcze nie wolno zapomnieć planując budowę lub przebudowę pokoju dla najmłodszych?

Wygodne łóżko – zdrowy sen

Dekoracyjne łóżko wyposażone w odpowiednio dobrany materac to nie tylko ozdoba pokoju dziecięcego. To również, a może nawet przede wszystkim, gwarancja głębokiego, zdrowego snu dla najmłodszych. Planując remont albo adaptację pokoju dziecka, nie można więc pominąć wyboru tego mebla.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, koniecznie przetestujmy go z przyszłym użytkownikiem. O ile łóżeczka dla niemowląt różnią się od siebie nieznacznie, o tyle w przypadku łóżek dla dzieci w wieku szkolnym i nastolatków rozbieżności są naprawdę duże. Ważne, aby wybierać meble dziecięce pochodzące od zaufanych producentów.

Miejsce do zabawy – w centrum zainteresowań małych i dużych

Obszarem, którego niewątpliwie nie może zabraknąć w żadnym pokoju dziecięcym, jest miejsce do zabawy. Dobrze jest wyposażyć je w miękki, kolorowy dywan. Zapewni on najmłodszym komfort i bezpieczeństwo.

Nie bez znaczenia jest także wybór systemów przechowywania. To szczególnie istotne w sytuacji, gdy nasza pociecha ma naprawdę dużo zabawek. Z góry ustalone miejsce chowania poszczególnych klocków czy lalek pozwoli zachować w pomieszczeniu ład, a do tego pomoże wypracować nawyk sprzątania już od najmłodszych lat.

Kącik do pracy – inwestycja w przyszłość

Ta strefa to propozycja przede wszystkim dla rodziców planujących pokój dla nastolatka lub ucznia. Aby zaprojektować i urządzić wygodny kącik do pracy i nauki, należy przede wszystkim wybrać biurko o odpowiednich wymiarach. Dobierając do niego obrotowe krzesło z regulowanym oparciem i podłokietnikami, dajemy młodemu naukowcowi szansę na zdrowy i bezpieczny rozwój.

Ważne jest też, aby zapewnić uczniowi i studentowi dostęp do odpowiedniej ilości światła. Najlepiej, aby było ono naturalne, jednak gdy nie jest to możliwe – zadbajmy o lampkę biurkową.

Pokój dziecięcy – Twoje obrazy jako tapeta

Bez względu na to, jaki pokój zaplanujemy dla najmłodszych, warto ozdobić go kolorowymi fototapetami. Możemy wybierać spośród wcześniej przygotowanych przez propozycji, jednak to niejedyne rozwiązanie. Ciekawym i niepowtarzalnym pomysłem jest wykorzystanie Twoim obrazów do stworzenia fototapety. Wystarczy wgrać wybrane zdjęcie do kreatora fototapet online. Ukochany zwierzak Twojego dziecka? Wasze wspólne szczęśliwe chwile, spędzona nad morzem lub w górach? Wszystko zależy od Ciebie! Decydując się na zakup fototapety na podstawie Twojego obrazu, tworzysz pokój pełen wspomnień. Pamiętaj jednak, żeby wybierając takie personalizowane tapety z Twoim obrazem, zwrócić uwagę na ich skład. W pokoju dla dzieci wszystkie elementy powinny zostać wykonane bez wykorzystania szkodliwych substancji.

Artykuł powstał we współpracy z firmą TokTik.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
84 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Stwórz przytulny kącik dla najmłodszych. Wybierz fototapetę z Twoim obrazem

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *