Architektura

Sypialnia: jaki materac wybrać? Opinie i porady o materacach do spania

• Zakładki: 25


Sypialnia to nasza oaza spokoju. To niezwykle ważne miejsce w domu. Odpoczynek po całym dniu pracy odgrywa w naszym życiu ogromną rolę. Jeśli zależy Ci na zdrowiu i dobrym samopoczuciu – zadbaj o wygodne miejsce do spania. Zamontuj w sypialni zaciemniające zasłony, by przypadkiem nie budziło Cię sztuczne światło z zewnątrz. Zadbaj o przewietrzenie pokoju przed położeniem się spać. A nader wszystko pomyśl o tym, czy twój materac jest dla Ciebie odpowiedni. Czy czujesz ból lędźwi, łamanie w kościach tuż po przebudzeniu? To może być znak, że Twoje łóżko niekoniecznie jest idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Jaki materac wybrać, żeby sen wpływał na Twoje zdrowie? Sprawdź.

Jaki materac wybrać? Rodzaj materaca zależy od Twoich przyzwyczajeń

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy – lateksowe, sprężynowe, twarde, miękkie, dopasowujące się do ciała, ze stelażem lub bez. Każdy z nich wykazuje inne właściwości. Jaki materac wybrać?  Materac należy dobrać do swojej wagi, wielkości łóżka oraz pozycji w jakiej śpimy.

Jaki materac wybrać? Dopasowany do pozycji podczas snu

W jakiej pozycji śpisz? Na boku? Wybierz materac, który dopasuje się do Twojego ciała, naturalnych krzywizn i utrzyma kręgosłup w linii prostej. Taki materac powinien podtrzymywać ciało. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku materace sprężynowe kieszeniowe lub grubsze materace lateksowe.

Jeśli jednak śpisz na wznak i ciężar ciała rozkłada się równomiernie, możesz swobodnie wybrać każdy rodzaj materaca. Dla osób o małych wymaganiach polecane są materace lateksowe, lateksowo-kokosowe lub sprężynowe.

Jeśli wiesz, że często zmieniasz pozycję ciała podczas snu – postaw na materac wysoko elastyczny, który szybko dopasowuje się do kształtu ciała i do zmian pozycji.

Jaki materac wybrać do sypialni małżeńskiej?

jaki materac wybrać
jaki materac wybrać do sypialni małżeńskiej?

Czy lepiej wybrać jeden czy dwa materace? Jeśli jesteście „zgranym” małżeństwem i macie podobną masę ciała oraz w podobnych pozycjach przesypiacie całą noc – wybierzcie jeden, duży materac kieszeniowy lub wypełniony pianką. Lateksowe materace lepiej tłumią drgania podczas zmiany pozycji jednej osoby, zapewniają większy komfort. W przypadku znaczących różnic w budowie ciała, jak i różnic w schorzeniach kręgosłupa – lepiej wybrać dwa materace do jednego stelaża łóżka.

Gruby czy cienki materac? Jaki materac lepiej wybrać?

Osoby zmagające się ze schorzeniami kręgosłupa, o większej masie ciała powinny wybrać grubszy materac do spania (np. ponad 20-centymetrów). Osoby cieszące się zdrowiem, mogą wybrać cieńsze materace.

Jaki materac wybrać
Jaki materac wybrać – gruby czy cienki?

Jeśli nie potrafisz określić swoich potrzeb, nie wiesz, jak sprawdzić czy wolisz materac miękki, czy twardy, porozmawiaj ze specjalistą, np. https://alvare.pl/. Zapoznaj się z dokładnymi opisami materacy, sprawdź ich właściwości zdrowotne i zamów materac do domu. Wygodnie, sprawnie i bezproblemowo.

Tagi: jaki materac wybrać, jaki materac do sypialni małżeńskiej, jaki materac lepiej wybrać, cienki materac, gruby materac, materac lateksowy, materac kokosowy, materac sprężynowy

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *