Wnętrza

Sztućce czarne – sposób na niepowtarzalny design stołu

• Zakładki: 24


Jeśli klasyczny design nie jest tym, czego szukasz, wielce prawdopodobne, że twoje potrzeby estetyczne zaspokoją sztućce czarne ze stali nierdzewnej. Nie tylko prezentują się zjawiskowo, przyciągając wzrok, ale i pozwalają na eksperymentowanie z aranżacją stołu. Dzięki nim wprowadzisz do wnętrza niewymuszoną elegancję, która, choć wpisuje się w nowoczesność, korzeniami nawiązuje do klasyki. 

Sztućce czarne – nowy wymiar elegancji 

Czerń wykracza poza chwilowe kaprysy mody, która mówi nam, co jest dobre, a co złe. Sztućce czarne opierają się trendom, jednocześnie trend stanowiąc. Sztućce otulone ponadczasowym kolorem pozwolą na stworzenie zarówno minimalistycznej, purystycznej wręcz oprawy stołu, jak i mocnych połączeń na zasadzie kontrastu, które do wnętrz wprowadzają świeżość i nowoczesność.  Sztućce ze stali nierdzewnej z kamionkowym wykończeniem, ale o klasycznym kształcie sprawdzą się we wnętrzach, które wiele widziały i jeszcze więcej przeżyły. Z kolei matowe sztućce całe skąpane w czerni, które wyglądają, jakby zanurzono je w pyle węglowym, przypadną do gustu właścicielom wnętrz w stylu nowoczesnym, industrialnym i loftowym. Osoby ceniące niewymuszony szyk docenią czarne sztućce ze stali nierdzewnej 18/10 polerowane na wysoki połysk. Chcąc hołdować prostej stylistyce, należy zadbać o to, by elementy były pozbawione zdobień. 

Czy sztućce czarne można myć w zmywarce?

Jako że sztućce przede wszystkim muszą mieć zastosowanie praktyczne, estetyka powinna iść w parze z funkcjonalnością. Czy tak się dzieje w przypadku sztućców czarnych? Czy można je myć w zmywarce? Mycie sztućców ze stali nierdzewnej w zmywarce może spowodować, że pokryją się rdzawym nalotem. Aby pozbyć się tego niechcianego efektu, po zakończeniu cyklu mycia trzeba niezwłocznie wyciągnąć sztućce ze zmywarki i wytrzeć je do sucha. Pod żadnym pozorem nie wolno w jednym cyklu mycia łączyć sztućców ze stali nierdzewnej ze sztućcami wykonanymi ze srebra. Tworzą niebezpieczne dla obu stron połączenie. Skutkuje ono utlenianiem się stali i korozją.  Kluczem do zachowania pierwotnego wyglądu sztućców czarnych jest ich właściwa pielęgnacja.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Gerlach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *