Budowa i remont

Szybki remont – co może się przydać?

• Zakładki: 92 • Komentarz: 2


Chcesz odświeżyć swoje wnętrza na wiosnę? Przemaluj je! Dzięki temu szybko i niewielkim kosztem odnowisz każde pomieszczenie, a także pozbędziesz się wynikających z codziennej eksploatacji zabrudzeń. To proste! Wystarczy, że zgromadzisz kilka niezbędnych artykułów, a Twoje otoczenie zmieni się nie do poznania!

Malowanie ścian – szybki sposób na zmiany

Aby zmienić nie do poznania dane pomieszczenia, nie trzeba wywracać domu do góry nogami. Nie trzeba też poczyniać kosztownych inwestycji – wystarczy bowiem sięgnąć po farby, dzięki którym szybko, ale jakże skutecznie wprowadzimy zmiany w danej przestrzeni. Najważniejsze, aby dostosować je do danego wnętrza – do sypialni wybrać propozycję akrylową, a do miejsc, w których bywa wilgotno – emulsję lateksową lub ceramiczną, której ogromny atutem jest możliwość jej zmywania.

Jeśli do tej pory nasze wnętrze opierało się na jasnych odcieniach, gdy tylko wprowadzimy ciemniejszy kolor – od razu nadamy pomieszczeniu nowego charakteru. Warto pamiętać, że dzięki odcieniom można nie tylko urozmaicić aranżacje, ale np. wpłynąć na ich wizualnie powiększenie lub obniżenie. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie farb strukturalnych, które charakteryzują się trójwymiarową fakturą, co staje się dodatkową dekoracją. Propozycję dla siebie można również znaleźć wśród efektownych produktów brokatowych, czy emulsji zamieniających się po wyschnięciu w tablicę, co jest ogromnie funkcjonalne w pokojach dziecięcych, gabinetach, czy kuchniach.

Akcesoria do malowania, które mogą się przydać

Poza farbą do malowania ścian nie trzeba wielu akcesoriów. Wystarczy wałek z odpowiednim runem o wielkości dostosowanej do rozmiarów malowanej powierzchni, a do trudnodostępnych miejsc – pędzel, z którego pomocą możliwe jest precyzyjne wykończenie szczelin. W swoich zasobach warto mieć także kuwetę lub wiadro z kratką do odsączania farby, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o zachlapanie powierzchni w trakcie prac.

Podczas malowania przydatne bywają również taśmy malarskie, dzięki którym można wykonać estetyczne odcięcia i zabezpieczyć sufit przed zabrudzeniem. Co więcej, taśmy malarskie można także wykorzystać do oddzielenia gniazdek oraz włączników światła, a w niektórych przypadkach zastosować do wykonania oryginalnych wzorów na ścianach, które będą wspaniale współgrać z nowoczesnymi stylizacjami.

Jeśli remont zakłada wyłącznie odmalowanie ścian, jednak nie zamierzamy pozbywać się z pomieszczenia mebli, koniecznie trzeba rozłożyć na nich folie, które pomogą ochronić je przed zmianą koloru. Do ich przytwierdzanie warto wykorzystać taśmy malarskie, co uniemożliwi przesuwanie się folii, a więc podniesie komfort pracy. 

comments icon2 komentarze
2 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *