Design

Trendy architektoniczne 2023: dom typu stodoła

• Zakładki: 82


W architekturze, podobnie jak w innych dziedzinach mających wiele wspólnego z estetyką, każdego roku panują nieco inne trendy modowe. Światowi projektanci inspirują nas, jakie sposoby wykończenia i bryły budynków będą modna w najbliższym sezonie. Jeżeli lubicie ładnie mieszkać i macie w planach budowę domu, to z pewnością warto przyjrzeć się domom typu stodoła. To niezwykle oryginalny pomysł na dom, który zachwyci wszystkich miłośników wyszukanego designu. 

Cechy domu typu stodoła – czym się wyróżnia, jak jest skonstruowany?

Moda na domy w typu stodoły przyszła do nas z krajów skandynawskich. W Polsce możemy już od kilku lat zaobserwować powstające tego typu domy, jednak to właśnie w 2023 roku dom typu stodoła będzie najgorętszym trendem! Domy typy stodoła charakteryzują się geometryczną bryłą i prostymi liniami. Jednolitej bryle lekkości nadają duże okna, które wnoszą do wnętrza sporo światła. Nazwa podkreśla co inspirowało architektów do zaprojektowania takiego domu – z daleka faktycznie budynek przypomina drewnianą stodołę. Jednak niech nie mylą Was pozory. Pod tą skromną, drewnianą elewacją (często mamy jeszcze do czynienia z drewnem postarzanym) często skrywają się piękne wnętrza, wypełnione designerskimi meblami i tkaninami. 

Warto zauważyć, że domy typu stodoła powstają w technologii modułowej – czyli budowane są z gotowych elementów (często w postaci całych ścian z oknami itd.). Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy cieszyć się nowym domem w stanie zamkniętym już po 60 dniach od rozpoczęcia budowy!

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Domki Marysia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *