Pokój dziecka

Umeblowanie dziecięcego pokoiku

• Zakładki: 78


Pokój naszego dziecka to bardzo ważne miejsce dla jego rozwoju. To tam będzie spędzać najwięcej czasu na zabawie, nauce oraz z koleżankami, kolegami i oczywiście z rodzeństwem. Każdy dzieciak chciałby, aby jego pokój wyglądał jak z bajki. Dzisiaj mamy takie możliwości, aby chociaż drobne elementy wyposażenia pokoju przypominały maluchowi jego magiczny świat.
Na pewno musimy dobrze wybrać łóżko do spania, oprócz ładnego wyglądu, mebel ten musi być funkcjonalny. Wygodny materac to podstawa, warto, aby dodatkowo łóżko wyposażone było w pojemnik na pościel. Modele łóżek dla dzieci są obecnie różnorodne, możemy zakupić je nawet w kształcie samochodu, czy rakiety, a nawet wozu strażackiego. Jeżeli mamy dwoje dzieci, a do dyspozycji jeden pokój, to warto zainwestować w łóżko piętrowe. Zajmuje, co prawda dużo miejsca, ale mniej niż, np. dwa tapczaniki. Starsze dziecko śpi wówczas na górze, a młodsze na dole. Posłanie takie oprócz swojej oczywistej użyteczności, jest również świetnym miejscem do zabaw.
Wybierając meble należy wziąć pod uwagę, aby zawierały dużo szuflad, gdzie zmieścić można wszystkie zabawki. Przydatne będą również niskie szafki, na których dzieci poustawiają modele lego, czy też lalki lub inne gadżety. Na ścianie możemy pozawieszać parę półek na książki, najlepsze są takie, które umożliwiają ustawianie książek na skos, a nie pionowo. Na ścianie możemy także zamontować tablicę korkową, aby można było przyczepiać dyplomy i plan lekcji. W kwestii doboru koloru ścian, podłóg i dywanów powinniśmy zapytać o zdanie naszego smyka i zdać się na jego gust.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
78 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *