Ogród i balkon

Urządzamy ogród przydomowy – poznaj trendy 2021

• Zakładki: 38


Wypoczynek w otoczeniu przyrody pozwala nam w pełni naładować akumulatory. To udowodnione naukowo, że kontakt z naturą, zieleń, szum drzew i łagodny śpiew ptaków uspokaja, koi nerwy i pozwala się wyciszyć. Powinni pamiętać o tym mieszkańcy domów z ogrodem. Niezależnie od wielkości zielonego terenu, warto go wykorzystać i urządzić zieloną oazę. Nawet w niewielkich ogrodach tkwi wielki potencjał! Chcesz przeprowadzić metamorfozę swojego ogrodu? Poznaj najnowsze trendy w aranżacji ogrodów na 2021 rok i stwórz niezwykła przestrzeń!

W ogrodzie jak w domu – wybieramy meble ogrodowe

Tegoroczne trendy urządzania ogrodu przydomowego nieco różnią się od tych królujących w poprzednich latach. Z pewnością wpływ na to miała panująca pandemia – znacznie mniej wyjeżdżamy i przebywamy w przestrzeniach publicznych. Jednak wciąż potrzebujemy relaksu, a także odpowiedniej przestrzeni, w której będziemy mogli wypocząć w gronie najbliższych. Dlatego też ogród w tym roku stanie się dodatkowym salonem. Bardzo dużą rolę w aranżacji odgrywają meble ogrodowe. Doskonale w ogrodzie będą prezentować się proste, minimalistyczne meble z drewna, które będą harmonijnie współgrać z otaczającą je zielenią. Jednak prawdziwym trendem panującym w tym sezonie, są meble ogrodowe, które wyglądają tak, jakby je właśnie przeniesiono z salonu, lub luksusowego hotelu. Wykonane z wysokiej jakości drewna, łączone z trwałymi i jednocześnie szykownymi tkaninami – eleganckie i funkcjonalne. Świetnie tę ideę przedstawiają meble ogrodowe z kolekcji Ambasador firmy Edar, wykonane z drewna Iroko (duża odporność na wilgoć, piękny kolor), trwałego aluminium z tapicerowanym siedziskiem i oparciem. W ogrodzie z takimi meblami odpoczynek będzie przyjemnością!

Kuchnia w ogrodzie przydomowym 

Niewykluczone, że w te wakacje przydomowy ogród będzie pełnił funkcję plaży, kąpieliska, a także ogródka restauracyjnego. Ważne, by poza meblami ogrodowymi do wypoczynku, w ogrodzie znalazła się też przestrzeń, w której przyszykujemy posiłki dla rodziny. Totalnym must have jest w sezonie 2021 grill ogrodowy. Jeżeli urządzamy ogród przydomowy warto pamiętać zarówno o miejscu do grillowania, jak i przestrzeni do przygotowywania posiłków. Wówczas osoba zajmująca się szykowaniem pysznego jedzenia może jednocześnie uczestniczyć w konwersacji i spędzać przyjemny czas z rodziną.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *