Budowa i remont

Kopanie fundamentów pod dom

• Zakładki: 29 • Komentarz: 1


Budowa domu stawia przed nami wiele wyzwań i zadań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Sam się o tym przekonałem jakiś czas temu. Żeby tego było mało, nic nie szło zgodnie z wcześniej nakreślonym planem. I to nie zawsze wynikało z mojej winy. Problemy pojawiły się już przy kopaniu fundamentów. Firma, która początkowo miała się tym zająć, w ostatniej chwili zrezygnowała z pracy dla mnie, tłumacząc się zbyt dużą liczbą zleceń w najbliższym czas. Zostałem postawiony pod ścianą, ponieważ chciałem iść zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Nie spodziewałem się, że szybko uda mi się znaleźć firmę, która podejmie się lada dzień wykonania zleconej przeze mnie pracy. Na szczęście udało się. Znalazłem firmę świadczącą tego typu usługi na terenie Łodzi i okolic. Oto ich strona internetowa: http://dktransport.pl/ .

Kopanie – Szczęście w nieszczęściu

Bardzo się ucieszyłem, gdy dowiedziałem się, że wspomniana firma, pomimo napiętego terminarza podejmie się kopania fundamentów na terenie mojej działki. Rozmowy z właścicielem firmy przebiegły szybko i sprawnie. Tak samo zresztą, jak ustalenie planu działania i wszystkich formalności związanych z wykonaniem powierzonej pracy. Byłem bardzo podbudowany tak pozytywnym nawiązaniem współpracy. Miałem nadzieje, że będzie ona taka od początku do końca. Nie myliłem się. Mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że zatrudniona przeze mnie w ostatniej chwili firma należycie wywiązała się ze zleconych im zadań. I co ważne, wykonali pracę szybciej niż pierwotnie przewidywali. Gdy zdecydowałem się na budowę domu, moim przyjaciele przestrzegali mnie przed firmami oferującymi usługi budowlane, o wątpliwej renomie. Nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć zlecenia pracy niekompetentnym osobom. Dlatego martwiłem się, że pomimo mojej ostrożności i przezorności, stanę się Klientem właśnie jednej z takich firm. Na szczęście, los okazał się być dla mnie łaskawy, przynajmniej na początku budowy mojego wymarzonego domu.

Wszystko zgodnie z planem, a nawet lepiej

Czas pokazał, że dalsza część budowy domu również przebiegła szybko i sprawnie. A to wszystko ku uciesze mojej i moich najbliższych. Zapowiadało się już na samym początku na to, że nie będzie to łatwe przedsięwzięcie. Ostatecznie, dom powstał szybciej, niż przewidywał plan. Wszystkie zlecone przy jego budowie prace zostały wykonane tak, jak powinny. Kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości, parametry były dobre. Jestem z tego niezmiernie zadowolony. Wybudowałem dom swoich marzeń. Dom, w którym chcę się zestarzeć.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Kopanie fundamentów pod dom

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *