Łazienka

Wanny z hydromasażem narożne – sposób na domowe spa

• Zakładki: 37


Jeśli po ciężkim dniu pracy do szczęścia potrzebujesz relaksującej kąpieli i masażu, może czas rozważyć zakup narożnej wanny z hydromasażem. To rozwiązanie znakomicie sprawdza się w małych łazienkach, szczególnie w kształcie kwadratu, zapewniając dużą powierzchnię siedzenia, która wpływa na komfort kąpieli. Funkcjonalny i jednocześnie stylowy element łazienki to sposób, aby z przestrzeni, gdzie oddajemy się czynnościom higienicznym, uczynić domowe spa.

Narożne wanny z hydromasażem wyglądem przypominają klasyczne wanny, z tą różnicą, że są wzbogacone o system dysz. W tego typu wannie powinno się masować wcześniej umyte ciało, jednak wielu producentów zezwala na kąpiel z użyciem kosmetyków do mycia. Jeszcze do niedawno kojarzone wyłącznie z gabinetami spa i domami bogaczy, dzisiaj wanny z hydromasażem narożne są w zasięgu średnio zamożnych osób. Sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych łazienkach, gdzie nie ma miejsca na tradycyjną prostokątną wannę. Narożne wanny z hydromasażem mają różną długość, szerokość i głębokość, a ponadto występują zarówno w wersji symetrycznej, jak i asymetrycznej. To wszystko sprawia, że naprawdę łatwo dopasować je do niemal każdej łazienki. Wanny mogą być wyposażone w dysze ruchome lub nieruchome, które znajdują się w bocznych, przednich lub tylnych częściach wanny. Sterowanie nimi odbywa się za pośrednictwem panelu umieszczonego na krawędzi wanny lub też pilota. 

Wanny z hydromasażem narożne – rodzaje i dodatkowe wyposażenie 

Wanny różnią się głównie pod względem oferowanego masażu i dodatkowych funkcji. Najbardziej popularne modele oferują silnie odprężający masaż perełkowy (powietrzny), masaż biczami wodnymi lub też wersję wodno-powietrzną. 

Wanny z hydromasażem narożne mogą być wyposażone w:

  • tapicerowane zagłówki, które pozwalają na swobodne położenie głowy, ułatwiając głębsze zanurzenie;
  • systemy ultradźwięków lub chromoterapii (światłoterapii) o działaniu prozdrowotnym;
  • programator, który umożliwia ustawienie ulubionego rodzaju masażu, czasu jego trwania i temperatury wody;
  • czujniki poziomu wody, zapobiegające uruchomieniu hydromasażu, gdy boczne dysze nie są w pełni zakryte; 
  • system automatycznej dezynfekcji i osuszania. 

Wanny z hydromasażem narożne – zalety 

Z czysto technicznego punktu widzenia wanny z hydromasażem narożne maksymalizują przestrzeń podłogi, pozwalają na wykorzystanie miejsce przy ścianie, zapewniają więcej miejsca do siedzenia i oszczędzają przestrzeń łazienkową. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, a dziwnie nachylona ściana do tej pory stanowiła przeszkodę aranżacyjną. Dopasowane do narożników wanny mogą być użytkowane przez więcej niż jedną osobę. Wanny z hydromasażem pozwalają na cieszenie się zaletami prozdrowotnych masaży wodnych bez wychodzenia z domu. Pomagają zmęczonym mięśniom odprężyć się, przyspieszając ich regenerację. Kąpiel w tego typu wannie działa wyciszająco – niweluje zmęczenie, dodaje energii, łagodzi stres.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sanitbuy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *