Budowa i remont

Wpływ twardej wody na sprzęt AGD

• Zakładki: 36 • Komentarz: 7


Urządzając dom, staramy się wyposażyć go w sprzęty, które posłużą nam jak najdłużej. Zakup nowej pralki, czy zmywarki to nie lada wydatek. Dokonując wyboru pomiędzy różnymi modelami, większość z nas unika przesadnej oszczędności, wychodząc z przekonania, że nieco droższy sprzęt, będzie mniej awaryjny i posłuży nam przez kilka kolejnych lat. W niektórych przypadkach, uważny wybór sprzętu nie wystarczy. Mimo, że pralka czy suszarka, będą miały doskonałe parametry, może dojść do ich szybkiej destrukcji. Jaka będzie tego przyczyna? Woda, a w zasadzie jej współczynnik twardości.

Dlaczego twarda woda ma taki wpływ na sprzęt? Zacznijmy od tego, że twardość wody wynika ze stężenia w niej kationów wapnia i magnezu, ewentualnie żelaza, manganu. Im wyższe stężenie, tym twardsza woda. Co oznacza twardość wody dla jej użytkowników? Według opinii Sanepidu, twardsza woda jest zdrowsza do spożywania niż miękka. Lecz nie używamy wody tylko do celów spożywczych…pralka

Niestety o ile twarda woda ma świetny wpływ na nasze zdrowie, to sprzętom nie służy zbyt dobrze. Urządzenia korzystające z wody, mogą mieć przez nią poważne problemy. Z każdym użyciem, twarda woda, odciska swój ślad na częściach pralki czy zmywarki, w postaci kamienia. Najłatwiej taki proces zaobserwować w czajniku elektrycznym, gdzie na dnie lub grzałce osadza się kamień, którego nie sposób usunąć.

Na szczęście, z powodu twardej wody nie musicie uciekać do innego miasta, ani zacząć prać ręcznie. Stosowanie magnetyzerów do wody, pozwala na znaczne zmiękczenie wody oraz oczyszczenie jej (więcej na: http://akra.pl/). Co ciekawe, magnetyzer nie tylko zapobiega powstawaniu kamienia na instalacji i częściach urządzeń, ale i rozprawia się z już zgromadzonym kamieniem.

comments icon7 komentarzy
7 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

7 thoughts on “Wpływ twardej wody na sprzęt AGD

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane