Technologie dla domu

Wybieramy oświetlenie do loftu: żarówki LED Edisona

• Zakładki: 32


Już od kilku sezonów styl industrialny króluje w propozycjach aranżacji wnętrz. Nic dziwnego – to doskonała alternatywa dla tradycyjnego styl popularnego przez wiele lat w polskich domach, a także nieco cieplejsza opcja dla ascetycznego minimalizmu. Styl industrialny pozwolił na wykorzystanie budynków starych fabryk i zakładów przemysłowych, których w naszym kraju jest sporo i niejednokrotnie są one oryginalnymi przykładami architektury przemysłowej. Dla dużej części tych budynków moda na styl loftowy była szansą na ratunek przez zupełnym zniszczeniem i wyburzeniem. My zyskaliśmy niezwykłe wnętrza w miejskim stylu rodem z Nowego Jorku lub Detroit. Mieszkania typu loft zachwycają jasnymi, bardzo wysokimi wnętrzami – często okno zajmuje powierzchnię praktycznie całej ściany! Wysokie na kilka metrów pomieszczenia warto wykorzystać w pełni – stąd w loftach tak popularne są antresole. Chłodną stal wspaniale równoważy czerwień cegły. Jednak takie wnętrza są aranżacyjnym wyzwaniem – aby prezentowały się dobrze wymagają podczas urządzania konsekwencji. Warto o tym pamiętać, aby stylizacja loftu była spójna i harmonijna. 

Żarówki LED Edison – najnowszy trend w oświetleniu

We wnętrzach loftowych warto myśleć o oświetleniu w kategorii dekoracji. W kluczowych punktach aranżacji doskonale prezentować się ozdobne żarówki LED Edison, zwane także żarówkami filamentowymi. Mają specyficzną postać – podobne do tradycyjnych żarówek, w których środku żarzy się drucik. Chcesz stworzyć klimat retro? Koniecznie zobacz żarówki Edison LED o lekko przydymionym szkle, które dają nastrojowe, ciepłe światło. Żarówki LED filamentowe są niezwykle energooszczędne i zapewniają światło przez bardzo długi czas. 

Oświetlenie do mieszkania typu loft

W industrialnych mieszkaniach oświetlenie odgrywa ogromną rolę. Szczególnie w tak przestronnych wnętrzach loftów, które powstały w dawnych fabrykach możemy liczyć głównie na światło dzienne. Jednak doświetlenie tak specyficznej przestrzeni po zmroku może być prawdziwym wyzwaniem. Żeby uniknąć zbyt małej ilości światła, warto wybrać źródła światła LED o dużej ilości lumenów. Aby nieco okiełznać przestrzeń i stworzyć przytulny klimat w minimalistycznych przemysłowych wnętrzach dobrym wyborem jest oświetlenie LED o ciepłej barwie światła. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą LedCorn.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *