Wnętrza

Jak zaaranżować ponadczasową łazienkę? Urządzamy łazienkę w stylu loft!

• Zakładki: 55 • Komentarz: 1


Surowy wystrój, chłodne kolory i pozorny brak wykończeń to główne założenia stylu loft. O ile nie wszyscy mają odwagę, by pokusić się o dosyć odważną aranżację całego mieszkania, o tyle łazienka w stylu loft jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Prostota, funkcjonalność i kolory w stylu loftowym sprawiają, że łazienka nabiera klasycznego wyglądu i jej wystrój będzie modny zawsze!

Jak wyposażyć łazienkę w stylu loft?

Styl loft uwielbia metal i drewno, dlatego do łazienki wybierz urządzenia sanitarne, które idealnie wpiszą się w naszą stylistykę – toalety ze stali nierdzewnej, stalowe umywalki i pojemniki na papier toaletowy podkreślą industrialny charakter wnętrza, wytrzymają wiele lat i z łatwością utrzymasz je w czystości. Jeśli nie jesteś miłośnikiem kąpieli, najlepiej całkowicie zrezygnuj z wanny i zastąp ją prysznicem. Zapomnij jednak o popularnych kabinach prysznicowych z brodzikiem! Nie wyobrażasz sobie łazienki bez wanny? Wybierz najprostszą i obuduj ją tymi samymi płytkami, które znajdą się na podłodze łazienki. Twój prysznic powinien być na tym samym poziomie co łazienka i oszklony najprostszym szkłem. Ze ściennej umywalki może wychodzić widoczny odpływ, a kran wpuść w ścianę.

eśli jesteś gotowy na mocny industrialny akcent, wybierz umywalkę rynnową, którą dobrze znamy z pól campingowych. Jeśli zaś wolisz styl loft w wersji soft, możesz zdecydować się na porcelanowe urządzenia sanitarne, obudowane drewnem.

Dodatki do łazienki w stylu loft – ważny jest każdy detal

Ponieważ nasza łazienka ma być minimalistyczna, warto zadbać o każdy szczegół, by był funkcjonalny, ale i stylowy. Dlatego w okolicach umywalki zainstaluj stalowy dozownik do mydła, a jeśli marzysz o nowoczesnej łazience, może być to dozownik do mydła na fotokomórkę. Zamiast zwykłych wieszaków na ręczniki, możesz w łazience postawić stalową drabinę, a zamiast szafki pod umywalkę, wykorzystaj metalową półkę na kółkach.

Proste halogeny wbudowane w podwieszany sufit będą pasować do loftowej łazienki, ale dla lepszego efektu nad lustrem możesz powiesić led w kształcie tradycyjnej żarówki – powinna ona oczywiście swobodnie wisieć na dobrze zabezpieczonym kablu!

Jakie kolory wybrać do industrialnej łazienki?

Styl loft uwielbia biel, szarości, beże i czernie. Biały wystrój łazienki jest jednak zbyt powszechny i stosując białe kolory, będzie Ci trudno wyeksponować surowy styl, na jakim nam zależy. Dlatego wprowadź dużo szarości lub beżu, które możesz przełamać jednym intensywnym kolorem. Wykorzystaj w tym celu czerwone lub zielone ręczniki lub inny akcent. Bądź jednak w tym względzie bardzo powściągliwy!

Łazienkę możesz tradycyjnie wyłożyć płytkami lub zastosować specjalną farbę do łazienek, która odporna jest na wilgoć i działanie innych czynników zewnętrznych. Doskonale wyglądają łazienki, w których podłoga, ściany i sufit utrzymane są w ciemnej szarości, które kontrastują z białymi, porcelanowymi urządzenia sanitarnymi i innymi białymi dodatkami. A może masz inny, oryginalny pomysł, jak urządzić łazienkę w stylu loft?

comments icon1 komentarz
1 komentarze
218 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Jak zaaranżować ponadczasową łazienkę? Urządzamy łazienkę w stylu loft!

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *